Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Коротко / УКРАЇНА

14 березня, 2007 - 00:00

Жовтяк знову губернатор?

Верховний Суд ухвалив рішення про поновлення Євгена Жовтяка на посаді голови Київської обласної державної адміністрації. Про це вчора повідомив сам Жовтяк, передає «Українська правда». При цьому він зазначив, що рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Натомість, в прес-службі ВСУ повідомили, що у вівторок дійсно було заплановано засідання щодо цієї справи, однак прес- службі поки що не відомі результаті засідання. Як відомо, Жовтяк очолював Київську ОДА з лютого 2005 року по травень 2006 року. Після звільнення з цієї посади Указом президента Віктора Ющенка Жовтяк виграв суд за своє поновлення на посаді. Апеляцію Президента було відхилено апеляційними інстанціями. Водночас Жовтяка не було поновлено на посаді, а новим губернатором Київщини призначено Віру Ульянченко.

У Харківському університеті пройде круглий стіл на тему української конкурентоспроможності

16 березня у Харківському Національному університеті ім. В. Каразіна відбудеться круглий стіл на тему «Українська нація — пошук алгоритмів конкурентоспроможності». Його організатори — кафедра політології та cтудентське наукове товариство. Фактично, це буде чергове засідання Молодіжного політичного клубу, на якому обговорюватимуться зокрема такі питання: як покращити якість української політики, які ефективні шляхи розвитку української конкурентоспроможності, чи існують чіткі стратегії набуття конкурентоспроможності українським суспільством... У засіданні братиме участь активна молодь вищих навчальних закладів міста, а також члени Острозького клубу — представники Донецького та Одеського університетів і Острозької академії. А спеціальним гостем буде головний редактор газети «День» Лариса Івшина. До речі, трохи менше року тому вона була ініціатором створення Острозького клубу для неформального спілкування прогресивної студентської молоді. Відтоді його члени зустрічалися у кількох університетах країни. На черзі — зустріч у Харківському.

«Сама практика таких засідань у нашому університеті вже має свою кількарічну традицію, — напередодні сказав «Дню» доцент кафедри політології Олексій Крисенко. — Завжди засідання Молодіжного політичного клубу проходять цікаво — для обговорення вибираються актуальні теми, адже його члени швидко й жваво реагують на політико-суспільний перебіг подій в Україні. Дуже часто до участі запрошуються політики і громадські діячі. Оскільки до нас цього разу приєднаються члени Острозького клубу, наше засідання, можна сказати, набуде статусу всеукраїнського», повідомляє Надія ТИСЯЧНА , «День».

Школяр-умілець відкрив, а правоохоронці закрили власний «монетний двір»

Відомо, що юні дуже скоро і дуже вправно оволодівають сучасними комп’ютерними технологіями. З якою метою вони потім використовують набуті вміння — доброю чи поганою — то справа їхнього виховання і сумління. 16-річний В. із села Івановичі Червоноармійського району на Житомирщині застосував сканер і струменевий кольоровий принтер, що були у нього вдома, для виготовлення банкнот української валюти номіналом 50 гривень. Прийшовши до продовольчого магазину у Червоноармійську, повідомила «День» співробітник Центру громадських зв’язків Управління МВС України в Житомирській області Ольга Номерчук, він за деякі продукти харчування розрахувався двома виготовленими ним купюрами зазначеного номіналу. Поки продавець визначалася з якістю запропонованих банкнот, хлопець пішов. Переконавшись, що гроші фальшиві, жінка одразу повідомила працівників міліції. Правоохоронці оперативно встановили особу «умільця» і днями затримали його. Порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України (виготовлення і збут підробленої національної валюти України у вигляді банкнот). Зараз, зазначив у коментарі для «Дня» начальник ЦГЗ УМВС в області Валерій Фільо, міліція встановлює, чи був цей випадок в практиці школяра (він вчиться в червоноармійському ліцеї) єдиним. Проте зрозуміло, що власний монетний двір тому доведеться поки прикрити. Загалом, за даними компетентних органів, iз використанням сучасної копіювально-розмножувальної техніки, нині виготовляється до 90% фальшивих банкнот, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Донецькі роботодавці не дружать з законом

Мінімум шість порушень трудового законодавства регулярно допускає у своїй діяльності кожний роботодавець Донецька, причому особливу тривогу фахівців викликає передусім ситуація, що склалася у сфері торгівлі, промисловості й в сільському господарстві. До таких невтішних висновків прийшли представники виконкому Донецької міської ради, які провели спеціальне дослідження з цього приводу. За даними цього дослідження, найчастіше роботодавці шахтарської столиці грішать невчасною виплатою зарплат, порушеннями меж робочого часу, а також невірним складанням колективних договорів. Такі факти були виявлені внаслідок майже 600 рейдів підприємствами Донецька, після яких за виявленими порушеннями в суди було передано 430 протоколів. На даний момент за цими протоколами вже стягнуто майже 56 тис. грн. штрафів, з яких майже половину заплатили керівники підприємств-боржників із зарплати. Більш того, за матеріалами ще 49 перевірок у столиці Донбасу було порушено три кримінальнi справи, а ще 230 керівників підприємств і посадових осіб були притягнуті до дисциплінарної відповідальності за численні порушення у своїй роботі, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Потоцькі «поїдуть» у Польщу

Близько 30 робіт різних художників, на яких зображена родина Потоцьких, повезуть у квітні до Польщі. Перед від’їздом картини розмістили для ознайомлення широкого загалу у залах Вінницького художнього музею. Серед портретів і нещодавно відреставрований портрет шляхетної Ганни. Розкішна колекція картин збиралася по крихтах. Автори деяких робіт ще не визначені. Нині фахівці з художнього музею впевнені, що деякі роботи належать пензлеві Ламб’є. За особливими деталями визначено стиль живопису митця. Музейники самі впізнавали людей на полотні. Наприклад «Ізабелла Потоцька», правнучка графа Потоцького, з’явилася в музеї, під назвою «Революціонерка». Вже потім, порівнюючи портрет із фотокартками пані Потоцької, спеціалісти переконались — це посмертний портрет Ізабелли. Ще одна представниця знатного роду, портрет котрої зазнав пригод, — Ганна. Свого часу з приходом до влади червоних революціонерів з’явилась мода вправлятись у стрільбі по панських портретах. Портрет Ганни тільки нещодавно реставрували. Тепер «оновлена панна» разом з іншими 29-ма портретами родини Потоцьких поїде на історичну батьківщину. З нагоди 75- річчя Вінниччини, нашу колекцію покажуть у польському Кельці, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ