Складно підвести людину до розуміння якогось явища, коли її платня залежить від нерозуміння цього явища.
Ептон Білл Сінклер, американський письменник, журналіст

Коротко / УКРАЇНА

21 грудня, 2006 - 00:00

Кабмін подав до суду на Ющенка. За бездіяльність

Кабінет Міністрів ухвалив рішення надіслати чотири адміністративні позови за фактом бездіяльності президента Віктора Ющенка в частині звільнення голів районних держадміністрацій за поданням уряду. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович на брифінгу після засідання Кабінету Міністрів. Міністр уточнив, що йдеться про глав однієї з районних держадміністрацій Київської, Луганської та Полтавської областей. «Ситуація в усіх випадках аналогічна. Кабінет Міністрів надіслав подання на звільнення глав адміністрацій на підставі рішення місцевих рад про недовіру цим керівникам. Ніхто з них не оскаржив рішення в суді, а реакції Президента немає», — сказав Лавринович. За словами міністра, ще один позов стосується призначення Президентом одного з голів районної державної адміністрації у Вінницькій області. «Призначення відбулося без подання Кабінету Міністрів», — уточнив він, передає «Українська правда» .

Віфлеємський вогонь миру в Україні

20 грудня 2006 року на митному переході «Рава-Руська» пластуни Львова отримали від польських скаутів-харцерів Віфлеємський вогонь миру. Вогонь пройшов шлях з рук у руки через Австрію, Словаччину та Польщу, а тепер скаутську естафету перейняла Україна. На митному переході представники найвищого Союзу Польських Харцерів (Молодіжна християнська організація) передали Вогонь керівникам Національної скаутської організації України («Пласт»). Того ж дня Вогонь було привезено до Львова і передано у головні собори церков, які благословили цю акцію. Це Українська православна церква Київського патріархату, Українська греко-католицька церква та Українська автокефальна православна церква. 24 грудня, напередодні католицького Різдва, Вогонь з Віфлеєму буде передано і Католицькій церкві в Україні. Сьогодні пластуни передадуть Віфлеємський вогонь Українській православній церкві Київського патріархату у Михайлівському Золотоверхому соборі. 22 грудня —парафіянам Української греко- католицької церкви у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, а 24 грудня о 14.00, біля пам’ятника святому Володимиру пластуни передаватимуть Віфлеємській вогонь миру київській громаді та представникам «Пласту» з центральних, східних та південних регіонів України. 24 грудня пластуни занесуть Вифлеємський Вогонь на найвищу гору України — Говерлу. Віфлеємський Вогонь Миру постійно горить у Віфлеємі — у церкві, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа. Перша згадка про цей Вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Христових походів привіз це Світло з Віфлеєму для своєї родини і близьких. Цього року виповнюється 20 років з того часу, коли австрійські скаути вперше привезли до Європи Вогонь. В Україні Вифлеємський вогонь, як символ тепла, миру, злагоди і сподівання поширюють пластуни. Щороку у акції беруть участь близько 10 тис. пластунів, до неї також долучаються тисячі дітей у сотнях міст, містечок і сіл по всій Україні. Символічним є те, що цей символ миру, любові і добра діти передають дітям. Ліна ОСТАПЧУК , референт преси та інформації «Пласту».

Ректори без обмежень

Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує обмеження у віці для кандидатів на посади керівників вищого учбового закладу й факультетів ВНЗ. За закон про зміни до закону про вищу освіту проголосували в п’ятницю 348 депутатів із 445, які зареєструвалися в сесійному залі, повідомляє Інтерфакс-Україна. Представляючи закон у парламенті, член фракції «Наша Україна» Микола Онищук наголосив, що допуск до конкурсу на можливе обрання й призначення деканом факультету вищого навчального закладу осіб, чий вік є граничним для призначення на таку посаду, встановлюється за тими ж правилами, що й для ректорів ВНЗ. М. Онищук зауважив, що водночас Конституційний Суд раніше відмінив рішення про недійсність положення закону, що встановлює граничний вік кандидатів на посаду керівника ВНЗ, оскільки прийшов до висновку, що закон не може обмежувати участь осіб у конкурсі на заміщення посади ректора ВНЗ за віковим критерієм. КС зазначив, що така умова може діяти лише відносно кандидатів на посади державних службовців.

Наближається ремонт шахтарської столиці

Майже 45 млн. грн. планує наступного року витратити влада Донецька на капітальний ремонт житла шахтарської столиці, при цьому сума, виділена на ремонт і на комунальне господарство міста загалом, є найбільшою статтею у витратній частині міського бюджету. Про це заявив донецький міський голова Олександр Лукьянченко, за словами якого, депутати пішли на це свідомо, вирішивши протягом наступного року максимально поліпшити стан об’єктів ЖКГ і благоустроїти житловий фонд столиці Донбасу. У зв’язку з цим, як зазначив О. Лукьянченко, обсяги капітального ремонту з початку року зростуть удвічі, а загальна сума, що виділяється на означені цілі, буде рівномірно розподілена між дев’ятьма районами Донецька. На виділені гроші планується відремонтувати інженерні системи й покрівлі, а також провести капітальний ремонт опалювальних і водопровідних систем. Крім того, в 2007 році в Донецьку розпочнеться планова реконструкція старих багатоповерхівок і модернізація мереж теплопостачання в міських котельнях. Зокрема, фахівці обіцяють обладнати одну з найбільших котелень шахтарської столиці унікальною установкою, яка дозволить додатково отримувати електроенергію від продуктів згоряння, що зробить витрати за цей вид послуг значно нижчими, а саме теплопостачання вигіднішим і якіснішим, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

Величезний торт і вісім автомобілів

Святкування Дня міліції в Миколаєві цього року надовго запам’ятається правоохоронцям області. Міський голова Миколаєва Володимир Чайка від імені міста подарував миколаївській міліції вісім автомобілів. Усі спецмашини куплені за рахунок міського бюджету. Але на цьому сюрпризи не закінчилися. Миколаївські кондитери спеціально до свята спекли величезний торт вагою 200 кг. Диво кулінарного мистецтва розмістили у фойє Палацу культури, в якому проходили урочистості. Після завершення офіційної частини зборів, присвячених святу, начальник УМВС України в Миколаївській області генерал-майор міліції Анатолій Науменко (до речі, певною мірою наш колега — член Національної спілки журналістів України) запросив усіх учасників заходу скуштувати цей шедевр кулінарного мистецтва. Торт з міліцейською символікою виявився дуже смачним, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ , Миколаїв.

Газета: 
Рубрика: