Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Коротко / УКРАЇНА

13 жовтня, 2011 - 00:00

В Українському Католицькому Університеті — «Зелений тиждень»

Організатори заходу закликали студентів і викладачів приїздити в УКУ на велосипедах і вбиратися у зелене. «Так Український Католицький Університет намагається зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища, — пояснює мету акції співорганізатор «Зеленого тижня» Галина Шостак. — Погодьтеся: в Україні загалом і у Львові зокрема — великі проблеми у «взаєминах» із довкіллям, тому навіть найдрібніші справи є незайвими». Ідея «Тижня», розповідає Г. Шостак, виникла цілком спонтанно: «Коли з’їли обід, який нам завжди доставляють у пластиковому посуді, то зауважили, що залишився цілий пакет пластику. Отож і подумали: добре було б мати можливість викидати його у контейнери для роздільного збору сміття». У перший день «Зеленого тижня» його організатори, а це — університетське Братство Res Familiae, Рада студентів УКУ, радіо «УКУпочці» та English Club, роздавали студентам, працівникам та гостям університету яблука. А перший проректор вишу Тарас Добко приїхав в УКУ на велосипеді: «Зручно! Можливо, взагалі пересяду на велосипед». У межах «Зеленого тижня» заплановано багато заходів. Зокрема, екологічно-історична лекція про річку Полтву, еко-фешн-шоу, танцювальний екомайстер-клас, презентація газети «Веловуйко» та дискусія з отцем-дияконом Олегом Кіндієм на тему «Бо сотворіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих». Тим часом на філософсько-богословському факультеті УКУ вже встановили контейнери для роздільного збору сміття. Обіцяють, що такі ж незабаром з’являться й біля корпусу на вул. Свєнціцького, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Громадські організації Житомира взялися за популяризацію міста

Нещодавно в міській раді на зібранні представників різних об’єднань, присвяченому обговоренню питань промоції Житомира як туристичного об’єкта, було представлено сувенірний календар. Це ілюстроване видання, до якого ввійшли великі світлини найгарніших куточків міста, що їх безкоштовно надали кращі майстри, у тому числі неодноразовий учасник і лауреат фотоконкурсів нашої газети Леонід Шевчук. Презентуючи календар, голова громадської організації «Український дім ХХІ століття», головний ініціатор цієї справи Лариса Харчук зазначила, що, крім рекламного призначення, календар має прислужитися відновленню одного з оригінальних куточків Житомира, а саме — Мистецьких воріт. Бо кошти, отримані від його реалізації, буде використано для їхнього ремонту. Вона також зазначила, що група молодих ентузіастів, яка взяла на себе ці клопоти, у перспективі бачить Мистецькі ворота одним із найпривабливіших місць для змістовного дозвілля молоді — без алкоголю, але з інтелектуальним і мистецьким наповненням. На противагу розташованому напроти найбільшому в місті торгово-розважальному комплексу «Глобал UA», де ледь не щодня відбуваються галасливі рекламно-попсові заходи. Отже, ентузіасти розраховують на допомогу небайдужих житомирян. Утім, за інформацією, яку отримав «День» уже після зібрання, на заваді хорошим намірам можуть стати питання земельної власності — ці ділянки нібито вже «застовблені» деякими відомими в Житомирі особами і структурами, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

У Тернополі представлятимуть унікальні світлини Січових Стрільців

Півсотні рідкісних світлин, що відображають будні січових стрільців, буде представлено з чотирнадцятого жовтня по третє листопада на виставці в Тернополі, що приурочена до одного з найбільших дванадцятьох свят церковного календаря Покрови Пресвятої Богородиці і 95-й річниці героїчних боїв УСС під горою Лисоня, що в Бережанському районі Тернопільської області. Виставку організували Тернопільська міська організація Спілки молоді в Україні за підтримки Тернопільської міської ради і Бродівський краєзнавчий музей Львівської області. Як зазначає куратор виставки Святослав Липовецький, більшість фотографій — з архіву Бойової управи Українських Січових Стрільців у Відні, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Газета: 
Рубрика: