Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Коротко / Україна

5 жовтня, 2011 - 00:00

Острозька академія святкує день народження

6 жовтня відбудеться святкування Дня Національного університету «Острозька академія» — першого вищого навчального закладу на східнослов’янських землях — за участю відомих громадських та культурних діячів, а також почесних гостей. Цьогоріч Острозька академія відзначає 435 років з часу свого заснування та 17 років з моменту відродження. А історія міцної дружби і співпраці «Дня» з академією налічує не менше половини її «відродженого» життя. Понад те, головний редактор «Дня» Лариса Івшина — не лише член Наглядової ради університету, почесний академік Острозького Академічного Братства, а й викладач одного з курсів нещодавно відкритої спеціальності «Журналістика».

Завтра Острозька академія уже традиційно перетвориться на пасіку, окрему країну зі своєю грошовою одиницею — бджолами, студентами та викладачами, що полюбляють мед. Також під час святкування відбудуться акції «Обійми академію», «Увімкнемо українське» (протягом останньої студенти розповсюджуватимуть диски із записами українських пісень серед громадськості, зокрема водіїв маршрутного транспорту, у рамках Року української пісні). У підземній художній галереї відбудеться презентація скульптур видатного графіка, скульптора та декоратора Петра Капшученка «Кармелюк» та «Благословіння». Заплановано також чимало інших заходів, що підтримають веселість духу спудеїв та викладачів і нададуть їм наснаги на нові звершення в усіх царинах діяльності академії. Адже те, що символічний образ бджілки відповідає сутності острожан, «День» знає напевне: чимало колишніх студентів академії — наші колеги.

Здогадно рембрандтівська картина виявилася роботою невідомого художника

Такого висновку дійшли київські фахівці, які проводили фізико-хімічну експертизу фарб, якими написана картина, що зберігається в Дніпропетровському художньому музеї. Невеликий портрет молодої дівчини з перловим намистом наробив багато галасу після того, як під час його реставрації під шаром кіптяви було виявлено напис Rembrandt 1632. Картина, написана олією на дерев’яній дошці, була куплена художнім музеєм у одного з жителів Дніпропетровська за 30 карбованців. Упродовж років вона зберігалася в запасниках, поки не потрапила на реставрацію. Початкові висновки експертів із Москви і Санкт-Петербурга не виключали голландського «походження» картини, а також авторства великого майстра. Рік тому співробітники Дніпропетровського художнього музею возили лазерну копію картини в амстердамський будинок-музей Рембрандта Ван Рейна, де голландські мистецтвознавці не змогли дати однозначного висновку. На ґрунтовне дослідження оригіналу картини на батьківщині художника був потрібен час і неабиякі кошти, яких у музею не виявилось. Проте експертиза, проведена українськими фахівцями, дала невтішні результати. «На сьогодні, — відзначила на прес-конференції директор музею Тетяна Шапаренко, — ми не можемо впевнено сказати, що це робота Рембрандта. На думку фахівців, картину писав дуже талановитий західноєвропейський художник початку XIX століття. Проте для нашого музею — це все одно цінність». Т. Шапаренко повідомила, що оригінал картини все-таки хочуть пізніше показати голландським фахівцям, щоб бути впевненими остаточно. Незважаючи на наявний підпис, директор вважає, що картина не обов’язково має бути підробкою. «Не виключено, що це копія», — відзначила вона. За її словами, зараз у Дніпропетровському художньому музеї зберігаються два невеликі офорти великого голландського художника, які свого часу було передано з музеїв Києва і Москви, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Вікторія Терещук — найкраща спортсменка вересня

Дві золоті та одну бронзову нагороди на чемпіонаті світу з сучасного п’ятиборства в Москві принесли Вікторії Терещук визнання найкращої спортсменки вересня, повідомляє www.noc-ukr.org. Відповідне рішення ухвалив Національний олімпійський комітет, який до того ж назвав найкращим тренером місяця наставника п’ятиборки Сергія Туробова. Експерти відзначили також успіхи вітчизняних легкоатлетів на світовій першості в корейському Дегу та здобутки борців на чемпіонаті світу в Стамбулі. Для Вікторії Терещук це друге таке визнання. Вперше бронзову призерку Олімпійських ігор в Пекіні називали найкращою спортсменкою України в липні 2008 року, коли вона перемогла на чемпіонаті Європи.

Газета: 
Рубрика: