Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 липня, 2006 - 00:00

У Києві відкрилася виставка, присвячена Дню металурга

Дивлячись на ці фотографії, ти аж примружуєшся від несподіваного потоку енергії. Такий ефект справляють роботи першої загальнонаціональної фотовиставки «Люди металу», присвяченої Дню металурга, яка відкрилася вчора в Українському домі. Цей захід є першою з часів незалежності України спробою представити національний металургійний комплекс через масив художніх робіт.

На виставці експонуються знімки журналістів фотоагенства PHL, зроблені ними впродовж 2005—2006 років на ряді українських металургійних підприємств, зокрема Дніпровському металургійному комбінаті ім. Дзержинського, Алчевському металургійному комбінаті, Алчевському коксохімічному заводі, Дніпропетровському трубному заводі, Українській гірничо-металургійній компанії та ін. В роботах застигли найцікавіші моменти підкорення людьми стихій вогню та металу. А найважливіше — вони пропонують свіжий погляд на український металургійний комплекс.

«Коли я прийшов на завод, — розповідає Валерій Керекеш, один iз фотографів, чиї роботи представлені на виставці, — переді мною одразу ж постало питання: як знімати, потрібно ж якось визначити, що саме можна звідси дістати. Я підійшов до одного сталевара і запитав, як ви варите сталь. А той мені сказав просто геніальну річ: «Сталь потрібно варити, щоб життя прожити». Нашим завданням було показати не «що», а «як». Ми намагалися саме зобразити, як люди направляють стихію вогню і металу в правильне русло і потім з цього всього виходить продукція».

У другій половині липня — серпні в приміщенні Секретаріату Президента України відбудеться наступний етап фотовиставки. Потiм експозиція виставки перебереться до ВНЗ і художніх галерей тих міст, у яких розташовані підприємства, зображені на знімках, повідомляє Анна МАДЕЙ .

Археологи відкопали унікальну піч

Унікальну археологічну знахідку відкопали волинські археологи в передмісті Луцька. В урочищі Гнідавська Гірка вони знайшли п’ять стародавніх будинків. Деякі з них датують VII століттям — тобто ще до створення Київської Русі. На знахідку вчені натрапили випадково. Вони досліджували територію, передану під будівництво приватного житлового будинку. Їх здивувало, що на відносно невеликій глибині — майже три метри — була глина. Коли копнули глибше, зрозуміли, що це справжнє житло.

«Це історичний розвиток цього передмістя Луцька. Він хоч і заселявся в різні періоди, але зберігав пам’ятки в землі. Практично урочище Гнідавська Гірка — це скарбниця історії. Можна було тут зробити навіть музей просто неба, хоча кошти цього не дозволяють», — зазначив заступник директора Волинської філії охоронно-археологічної служби України Олексій Златогорський.

Ще більше здивувалися вчені, коли знайшли піч Х століття. Важить вона майже півтонни, а найголовніше — дуже добре збереглася.

«Унікальність полягає в тому, що в цей період, із VII по ХI століття, поселення входять в інше поселення. Тобто житло одного століття нашаровується на житлі іншого століття. Ця піч унікальна тим, що така піч в Україні є лише в Музеї Пирогово в Києві. І було б дуже добре, якби наш музей мав можливість її демонтувати та перевезти», — сказав науковий співробітник Інституту археології НАН України Володимир Онуфрійчук.

Згідно із законом, знайдену піч археологи повинні передати у Волинський краєзнавчий музей. Однак поки що там немає 3,5 тисячі гривень, щоб її перевезти. Разом із тим волинські бізнесмени пропонують за знахідку півмільйона гривень. Поки музейники шукають гроші, археологи консервують пам’ятку. Вони засипають цінну знахідку землею, щоб дощ або пекуче сонце її не знищили. korrespondent.net за матеріалами РБК-Україна.

Найкращі студенти-математики світу зберуться в Одесі

Уперше в Україні проходитиме ХIII Міжнародна математична олімпіада серед студентів університетів, організаторами якої є Міністерство освіти і науки України спільно з Університетським коледжем Лондона та Одеським національним університетом ім. І.І.Мечникова. Взяти участь у олімпіаді виявили бажання 63 команди iз 35 країн світу. 20—26 липня понад 300 студентів з Європи, Азії, Північної та Південної Америки та керівників команд гостинно зустрічатиме дитячий оздоровчий центр «Молода гвардія» в Одесі, де й відбудеться змагання між кращими студентами-математиками світу. Міжнародна асоціація математиків на чолі з президентом цього змагання професором Джоном Джейном прийняла рішення про проведення цьогорічної математичної олімпіади в Україні на підставі високих результатів та активної участі українських студентів університетів у попередніх олімпіадах, а керівників українських команд — у роботі міжнародного журі. Попередні міжнародні олімпіади з математики (ІМС) проходили в Угорщині, Великоiй Британії, Чехії, Польщі. Румунії, Македонії та Болгарії. Детальну інформацію про ІМС можна знайти на сайті за адресою http://www.math- imc.org/, повідомляє прес-служба МОН.

Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ