Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Лідера харківського «мовного майдану» судять за опір міліції

18 липня, 2012 - 00:00

Порушення порядку організації мітингів, непокору служителям закону та побиття міліціонера ставлять у провину одному з активістів мирної акції проти нового законопроекту про мову Дмитру Пилипцю. Судове засідання у його справі відбулося 16 липня. Інцидент із служителями закону стався у Дмитра й іще двох «майданівців» — Романа Черемського та Галини Пилипець, матері Дмитра, одразу після початку акції протесту вдень 3 липня. Щойно вони встановили намети на центральній площі міста, до них підійшли міліціонери й почали вимагати покинути площу. Мітингувальники пояснили, що відіслали повідомлення владі про проведення акції й пред’явили відповідні документи. «Спочатку міліціонери заявили, що ми не можемо проводити акцію, лише пославши повідомлення й не отримавши дозволу міськради. Виявилося, що вони не знають порядку проведення мітингів! Потім вони ввічливо запросили нас пройти до відділення — й ми ввічливо відмовилися, бо не бачили для цього підстав. Тоді вони застосували до нас силу. Звісно, коли на мене навалилося кілька міліціонерів, я не став терпіти побоїв, я захищався. Будь-який громадянин має право на самооборону!» Дмитро показує садна й рубці, які досі залишилися на його тілі. Він пройшов судмедекспертизу й подав заяву, оскаржуючи дії міліції. Проте служителів порядку, що напали на нього, не судять, тоді як його справі швидко дали хід. Дмитро та його адвокат зазначають, що суд проходить з явними порушеннями — не викликали свідків, протоколи сфальсифіковані. Йому не повернули намети, які «прихопили» служителі закону, а проводити акцію без наметів — украй важко. При цьому міліція забороняє встановити на площі навіть невеликий тент. Чимало учасників, перебуваючи годинами на пекучому сонці, непритомніють від спеки, говорить Дмитро. Але після засідання він знову повернувся на площу. Закінчення судового процесу відбудеться завтра, 19 липня.

Олена СОКОЛИНСЬКА, Харків
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ