Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Львів розбирає завали...

9 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА

Дивовижну злагодженість та чіткість дій виявили всі міські служби, що працювали над локалізацією пожежі та ліквідацією наслідків вибуху, що стався у Львові надвечір сьомого лютого. Тут на вулиці Костюшка, 14 прогримів вибух, сили якого, зокрема в центральній частині міста, Львів не зазнавав вже багато років. Унаслідок трагедії загинув чоловік, якого витягнули з-під завалу мертвим. За розпорядженням міського голови Андрія Садового, Львівська міська рада візьме на себе всі витрати, пов’язані з похованням загиблого. Нині в лікарні швидкої допомоги перебувають семеро людей, стан яких оцінюється як середній та легкий. А жінка з численними опіками потрапила до опікового центру міської лікарні №8, вона перебуває, як повідомляють медики, у стабільно важкому стані.

Однак від вибуху постраждали не лише ці люди, — постраждав буквально цілий мікрорайон. Учора були заблоковані всі входи до будинків, що розміщені на вулиці Січових Стрільців, через внутрішні дворики яких можна потрапити в зону вибуху. Проїзд машин, ясна річ, тут неможливий. Зачинені й всі крамнички та інші установи, зокрема студентська поліклініка університету та популярний у Львові ресторан швидкого харчування «Пузата хата». Пов’язано це не лише із тим, що чимало вікон поки все ще стоять без скла, а й тому, що в зоні вибуху працює слідча група. Сусідні із зруйнованим будинки у три зміни охороняють представники МВС, а мнсники ще кілька днів будуть розбирати конструкції будинку, що вибухнув.

До речі, спеціалісти побоюються до офіційного оголошення висновків комісії говорити про причини вибуху. Спочатку йшлося про вибух побутового газу. Потім дехто висловив думку, що дуже це нагадує вибух кисневого балону або вибухового пристрою. Адже, якщо б це був звичайний побутовий газ, будинок зруйнувався б повністю, як це сталося під час трагедії в Дніпропетровську. У Львові ж вибух подібний на вибух направленої дії. Остаточні ж висновки будуть оголошені пізніше.

А нині 23 мешканці будинку розмістилися в готелі «Львів». Міським коштом їм закупили речі першої необхідності — одяг та гігієнічні засоби; також людей забезпечили харчуванням. Міський голова звернувся до підприємців, політичних партій та організацій з проханням надати посильну допомогу постраждалим. Уже оголошено банківський рахунок, куди можна буде перераховувати кошти. Учора потерпілим унаслідок вибуху газу виплатили першу допомогу — 5 тис. грн на сім’ю. Наразі у Львівській міській раді уточнюють списки осіб, чиї квартири постраждали під час аварії, та формують список квартир для тимчасового відселення.

Не стоїть осторонь біди і обласна влада. Голова Львівської обласної адміністрації Петро Олійник підписав документи на виділення 250 тисяч гривень для потерпілих. Як зазначив губернатор під час прес-конференції, «енергетики, газовики, МНС України у Львівській області, влада міста Львова спрацювали просто блискавично. Через 20 хвилин після вибуху всі служби були на місці. Відключили електроенергію та газ. мнсники розпочали рятувальні роботи, які дуже ускладнювалися тим, що це центр міста, складна забудова і використання техніки там неможливе. Усі роботи виконувалися вручну». До того ж, на думку голови ЛОДА, вчора було здійснено унікальну операцію: рятувальники спустилися в підвалля сусіднього будинку — ресторану швидкого харчування «Пузата хата», де завалило трьох дівчат, працівниць «Пузатої хати», і відбійними молотками з підвалу пробивали просіку — тунель для того, щоб урятувати їх.

Як стало відомо, двічі губернатор розмовляв із Президентом України Віктором Ющенком. Президент дав доручення уряду терміново завізувати документи для виділення коштів на ліквідацію наслідків аварії.

Ірина ЄГОРОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: