Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Михайлівському Золотоверхому повертають скарби

16 липня, 2008 - 00:00
МІНІСТР КУЛЬТУРИ Й ТУРИЗМУ ВАСИЛЬ ВОВКУН ВІДКРИВ ЕКСПОЗИЦІЮ, НА ЯКУ ЧЕКАЛИ ЧОТИРИ РОКИ / ФОТО ЯРОСЛАВА МІЗЕРНОГО

До Михайлівського Золотоверхого монастиря повернулися 11 унікальних фресок, які довгий час зберігалися у Російському державному Ермітажі в Санкт-Петербурзі. Їх реставрація тривала понад чотири роки. Відкрив експозицію музею історії Михайлівського Золотоверхого монастиря Київський міський голова Леонід Черновецький, повідомляє прес-служба КМДА.

«Знаменно, що презентація повернення 11 унікальних фресок з Державного Ермітажу Санкт-Петербурга відбувається в рамках святкування історично важливої події для українського народу — 900-річчя заснування монастиря. Відродження духовності, повернення національних реліквій стали пріоритетним напрямом діяльності київської міської влади. Тепер відреставровані фрески зайняли чільне місце у Музеї», — наголосив Леонід Черновецький.

Він додав, що проведено повну реекспозиція музею. За бюджетні кошти реставровано зали музею, придбано нове обладнання, нові експонати.

«Питання повернення культурних цінностей не закрите. Адже в Державній Третьяковській галереї у Москві, й у державному Російському музеї у Санкт-Петербурзі ще близько 15 оригінальних творів мистецтва, які належать собору, — мозаїки, фрески й шиферна плита. Вони також мають зайняти своє місце у музеї. Київська міська влада допомагає й надалі сприятиме відтворенню духовних святинь нашого старовинного міста», — додав міський голова.

Нагадаємо, що найцінніші фрески та мозаїки, які прикрашали Михайлівський Золотоверхий монастир, були зняті та перенесені в Софію Київську незадовго до зруйнування монастиря. Частина фресок під час війни потрапили до Німеччини, потім — до Росії й довгий час зберігалися у Російському державному Ермітажі в Санкт-Петербурзі.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments