Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Місце зустрічі — Чернігів

Казкарі та глядачі готуються до Фестивалю авторських вистав театрів ляльок
12 листопада, 2008 - 00:00

Це театральний форум має назву «Лялькові рандеву в Чернігові» і цього року відмітить свій перший ювілей — п’ятиріччя. Ідею провести у старовинному місті фестиваль, щоб познайомити дітей та дорослих з кращими українськими колективами належить керівникам Чернігівського обласного дитячого (лялькового) театру ім. О. Довженка: директору Ігорю Маджугі й художньому керівнику Віталію Гольцову. «Рандеву» відбуваються раз у три роки. (перший пройшов у 1996 р.).

— Мета нашого фестивалю показувати вистави митців-практиків, які добре знають закони лялькової сцени, уподобання маленьких глядачів, володіють хистом драматурга, — підкреслив «Дню» Віталій Гольцов. — У професійному плані «Лялькові рандеву в Чернігові» допомагають митцям обмінюватись цікавими ідеями, своїми знахідками, обговорити проблеми, які нині існують у театральних колективах, що працюють для дуже непростої аудиторії — маленьких глядачів. Не секрет, що нині багатьом українським лялькарям приходиться працювати зі старим реквізитом і часто у непристосованих приміщеннях, а тому не всі колективи можуть похвалитися, що у своїх постановках вони використовують нові технології (світло, звук, модернізовані декорації та інші). До речі, з 2002 р. наш форум працює у статусі фестивалю авторських вистав. До участі ми запрошуємо колективи театрів ляльок з виставами, в яких режисер-постановник, або хтось з виконавців, одночасно являється автором даного драматургічного матеріалу, і в яких зайнято не більше чотирьох артистів.

Відкриється фестиваль 21 листопада казкою-грою «Веселі автозабави», яку покаже Тернопільський академічний театр актора і ляльки. Автор п’єси Тетяна Сільченко придумала цікавий хід — розказати малечі правила дорожнього руху немов граючись, і діти активно включаються у ці пригоди. Кіровоградський театр ляльок презентує виставу «Готель Мурзика», у якій драматург і постановник В. Іпатьєв буде говорити з маленькими глядачами про те, як небезпечно гратися з вогнем. Гості з ближнього зарубіжжя — білоруси Гомельського театру ляльок привезуть свої комічні «Казки з ярмарку». Кияни запросять глядачів до «Країни чудес (Театр ляльок «Краплинка»), а львів’яни покажуть композицію «Шовкова косиця» (Театр «І люди, і ляльки»). Моновиставу «Сумна весела казка» за п’єсою Я. Грушецького поставив і зіграє Р. Неупокоєв (Чернівецький театр ляльок); а закриватимуть програму 23 листопада «Хитромудрим Їжаком» (це спільна робота колективу Чернігівського театру люльок і Олександра Кузьмина з Черкас. Він зробив сценічну версію за збіркою І. Франка «Коли ще звірі говорили» і виступає як драматург і постановник).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments