...Від того, скільки цеглинок ворожого муру проб’ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник

«Могилянку» почули. Одним вухом...

У Міносвіти збільшили держзамовлення в університеті на філософію, соціальну роботу та програмну інженерію
21 липня, 2011 - 00:00

Національному університету «Києво-Могилянська академія» дозволили збільшити державне замовлення на денну форму навчання. Лист, підписаний заступником міністра освіти, науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою, зараз є на офіційному сайті НаУКМА. «Міністерство освіти науки, молоді та спорту України розглянуло Ваші звернення... і, як виняток, збільшує державне замовлення на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за напрямом підготовки «Програмна інженерія» на 4 (чотири) місця та за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра на спеціальності: «Філософія» — на 10 (десять) місць; «Соціальна робота» — на 15 (п’ятнадцять) місць», — йдеться у листі № 1/11-6219 від 15.07.2011.

Раніше Міносвіти зменшив держзамовлення в університеті на деякі бакалаврські та магістерські програми. Так, на бакалаврських програмах на 50% зменшили держзамовлення на право й на філософію, понад 40% — на економічні спеціальності й навіть 20% на програмну інженерію. Президент НаУКМА Сергій Квіт неодноразово звертався до керівництва Міносвіти з проханням переглянути рішення, а також намагався зустрітися або із Дмитром Табачником, або із його заступниками, щоб з’ясувати, чому так відбувається. За словами президента «Могилянки», якщо держава зменшує держзамовлення, то вона показує, що їй не потрібні якісні фахівці. Також він апелював до виступу Віктора Януковича, який говорив, що Україні потрібно більше програмістів. «Ці спеціальності в НаУКМА є кращими в Україні», — кажуть у НаУКМА.

— Нині нам збільшили держзамовлення на 29 місць, чотири місця на бакалаврських програмах і 25 — на магістерських. Кожне місце важливе. Тому що на соціальну роботу на магістерську програму взагалі не було місць, на магістерську програму з філософії було шість, а тепер — 16. Звичайно, для нас — це важливо... Ми написали в міністерство дуже багато листів, все обѓрунтовували й отримали таку відповідь Я не вважаю, що є якась перспектива в тому, щоб писати ще листи в міністерство. Не можу сказати, що ми задоволені, тому що на журналістику ми не маємо жодного місця. А зменшення у нас були дуже великі: 50% — на право, 50% — на бакалаврські програми на філософію, понад 40% — на економічні спеціальності. Це — дуже багато, — сказав «Дню» президент НаУКМА Сергій Квіт

«Війну» між Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та Міносвіти Сергій Квіт пояснює тим, що керівництво «Могилянки» неодноразово виступало з критикою політики міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, вимагаючи його відставки. «Я пов’язую конфлікти персонально з Дмитром Табачником, а не з міністерством і його працівниками», — уточнив президент НаУКМА.

Нещодавно міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник назвав Національний університет «Києво-Могилянська академія» «заангажованим». Це було сказано в контексті пояснення зменшення державного замовлення магістрів журналістики. «Враховуючи певну заангажованість діяльності, Національний університет «Києво-Могилянська академія» єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який майже не здійснює і не здійснював підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (підготовка зараз здійснюється лише за двома спеціальностями з 17-ти...)», — зазначається в повідомленні МОНу. Також відомство наголошувало, що підготовка журналістів у «Києво-Могилянській академії» здійснюється «без навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра». «Для забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів їхнє навчання у Києві зосереджено в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, до складу якого входить Інститут журналістики», — заявляє Міносвіти.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: