Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Неповторний Которович

4 липня, 2001 - 00:00

«…Богодара Которовича не можна порівняти з жодним відомим скрипалем. У нього своя власна індивідуальність, свій стиль, він відчуває музику в своїй, тільки йому властивій манері, немов злітаючи угору з потоком звуків». Так писала про українського скрипаля номер один австралійська «News». І у цьому немає ні перебільшення, ні компліментарності щодо заїжджого гастролера. Хто б, коли б і де б не слухав Которовича, з цією думкою погодяться. Навіть люди, мало досвідчені у виконавчому мистецтві, не можуть не зрозуміти, що його техніка володіння інструментом — бездоганно досконала, а манера — схвильована і благородна — просто не може залишити байдужим. Богодар Которович відзначений багатьма преміями і званнями, він активно виступає, напружено працює. Однак останні п’ять років величезну частину своїх сил, таланту і енергії віддає улюбленому дітищу — Державному камерному ансамблю «Київські солісти», який став невід’ємною частиною музичної культури України. І природно, що учора на концерті в честь 60-річчя маестро звучала їх віртуозна гра.

Вчора, як повідомив Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу голови держави, Президент нагородив Богодара Которовича орденом «За заслуги» третього ступеня за особистий внесок у розвиток вітчизняного мистецтва.

«День» приєднується до всіх привітань, бажає Богодару Антоновичу здоров’я, натхнення і легкого смичка.

Інф. «Дня»
Газета: 
Рубрика: