Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Обмін... емоціями

Із 8 по 9 червня вперше відбудеться Міжнародний О-FEST-2013 (Оперета-Мюзикл-Опера)
30 травня, 2013 - 11:27
ФОТО НАДАНО ЛІТЧАСТИНОЮ КИЇВСЬКОЇ ОПЕРЕТИ

Цей музично-театральний проект, заснований Київським національним академічним театром оперети і Бучанською міською радою, поєднає класичний та «open-air» формати. У основній програмі — оперета, мюзикл, опера, джаз, фольк, естрадна музика, сучасна поезія, саунд-інсталяції та інше. Форум відкриється у ландшафтному парку м. Буча, а закінчиться на сцені Київської оперети.

У О-FEST братимуть участь вокалісти з Австрії, Азербайджану, Казахстану, Ірану, Франції, Румунії, Литви, Польщі, Хорватії, Росії, України та інших країн. Серед гостей будуть і світові зірки, зокрема, солістка Віденської опери Лєна Бєлкіна, соліст Маріїнського театру, фіналіст Міжнародного конкурсу Бі-Бі-Сі «Співак світу» Андрій Бондаренко, лауреат Першої премії конкурсу ім. Л. Паваротті Олексій Саяпін та інші. Оригінальні номери виконають популярний естрадний співак Олександр Пономарьов та відома джазова вокаліста Джамала.

Мета фестивалю — популяризація та розвиток мистецтва оперети, мюзиклу та опери у музично-театральному житті різних країн, розширення шляхів інтернаціонального культурного співробітництва. Захід покликаний розширювати гастрольну географію українських митців та колективів, а також залучати до співпраці з вітчизняними митцями представників європейської та світової культурної еліти.

— Проведення «О-Фесту» в Україні — це своєрідний виклик часу, — розповідає художній керівник Київського театру оперети Богдан СТРУТИНСЬКИЙ. — Об’єднуючи на одній сцені провідні музично-театральні жанри: оперету, мюзикл та оперу у виконанні відомих митців із різних куточків світу, ми робимо декілька рішучих кроків назустріч Європі. Там давно вже є добра традиція проведення різноманітних літніх театральних і музичних фестивалів. В Україні така інтерактивна форма обміну досвідом, талантами й емоціями як «О-Фест» робить лише перші кроки, але ми маємо надію, що наш захід сподобається публіці, і форум матиме довге творче життя.

Оксана ТРОЩАНОВСЬКА
Газета: 
Рубрика: