Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Полювання на відьом» — ознака скочування до тоталітаризму

13 січня, 2004 - 00:00

Схоже, що після того як Павло Лазаренко вирішив не брати участь у президентських виборах і зробив про це заяву, «Громада» трохи розгубилася. Принаймні саме таке враження залишилося після прес-конференції, яку провів голова Луганської обласної організації «Громада» Є.Рубан.

Певної ясності з приводу ставлення організації до рішення свого лідера він не вніс. Його виступ в основному зводився до критики підлеглих Президенту владних структур, готових на будь-які, в тому числі протиправні дії, щоб забезпечити Леоніду Кучмі перемогу на жовтневих виборах. У Луганській області вже з'явилися приклади виявлення тиску на керівників підприємств і організацій, працівників бюджетної сфери, які хоча б на словах висловлюють незадоволення нинішнім керівництвом країни або ж мислять не в руслі пануючої ідеології. На його думку, розпочато справжнє «полювання на відьом», яке є першою ознакою реакційності чинної влади, скочування до тоталітарного режиму.

Однак, вважає лідер луганської «Громади», український народ, який неодноразово обманювали під час виборчих кампаній, уже набув достатній досвід, щоб відрізнити правду від брехні, а тому на президентських виборах ніколи не проголосує за продовження правового й економічного свавілля, що твориться нинішньою владою. На думку Є.Рубана, вже наприкінці вересня багато хто «почне здавати Президента», поки ж керівники підприємств і організацій не виявляють своєї істинної позиції, побоюючись попасти під колеса «каральної машини».

Газета: 
Рубрика: