Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Поправок — багато, діла — мало...

4 лютого, 2010 - 00:00
ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Уворилася чергова більшість «під Януковича». Щоправда, цього разу обійшлося без Блоку Литвина. Регіонам допомогли група «За Україну» та «ЄЦ». За дивний законопроект, який скасовує кворум у колегіальному органі, у другому читанні проголосували 233 нардепи. Партія регіонів — 172, БЮТ — 1, НУ-НС — 29, позафракційні — 4 і КПУ — 27. Таким чином, із Закону «Про вибори президента» виключається норма, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 її складу.

А все почалося з того, що за старою доброю традицією представники Партії регіонів і БЮТ заблокували трибуну парламенту — близько 40 депутатів хаотично стали перед трибуною та президією. Ще десять регіоналів заблокували стільцем двері спікера Володимира Литвина. Навіщо вони це зробили — незрозуміло. Литвин після погоджувальної ради безперешкодно зайшов до зали, за ним зайшов його заступник Олександр Лавринович, а потім двері знову акуратно заблокували стільцем.

Далі відбувся багатогодинний і безглуздий розгляд поправок, внесених БЮТ. Усього було подано 232(!) поправки, й усі вони методично відхилялися. Цікаво, що бютівці здебільшого були відсутні — голосували від коаліції лише Юрій Кармазін, Юрій Ключковський, Володимир Бондаренко та Сергій Подгорний. Нечисленні депутати від Партії регіонів читали пресу, блукали кулуарами й пили каву в буфеті.

При цьому найактивніший депутат Кармазін, автор більшості поправок, періодично скаржився на те, що в «парламенті влаштували геноцид», оскільки спікер не захотів оголосити перерву о 12 годині. Мовляв, голова Верховної Ради порушує кодекс законів про працю, і таке ставлення до депутатів «є тортурами».

О 14.00 Володимир Литвин усе-таки зглянувся над депутатом і оголосив перерву. Потім виснажливий процес продовжився. Народний депутат Володимир Сівковіч заснув, опустивши голову на стіл. Зате пильний депутат Ельбрус Тедєєв з іще одним народним обранцем зайняли «ельбрусову висоту» в центру управління системою «Рада» на балконі. Але їхні послуги Регіонам так і не знадобилися...

Навіщо цей законопроект потрібний Регіонам, у принципі, зрозуміло: вони вирішили на всяк випадок перестрахуватися. Буцімто підступна Тимошенко може відкликати своїх членів виборчої комісії на великих виборчих дільницях південного сходу і таким чином зірвати вибори. Як кажуть, у страху очі великі.

А ось навіщо це потрібно Президентові? На думку бютівця Остапа Семерака, Віктор Ющенко потребує дестабілізації, аби якомога довше не покидати свій кабінет на Банковій.

— Вони думають, що будуть затяжні судові процеси. Обидві сторони не сприйматимуть рішення судів. Ситуація дійде до абсурду. Й тоді можна буде провести ще одні вибори.

— Тобто ви вважаєте, що 7 лютого ще нічого не закінчитися?

— Гадаю, що так, — відповів депутат кореспонденту «Дня».

ДО РЕЧI

Андрій МАГЕРА: Вибори відбудуться

Визнання виборів президента України недійсними в межах країни неможливе з точки зору законодавства, позаяк закон дозволяє визнати недійсними вибори лише на окремо взятій виборчій дільниці. Про це заявив на круглому столі, присвяченому перебігу виборів президента України, заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Невизнання виборів із позитивістської точки зору неможливе, адже законодавство передбачає визнання виборів недійсними лише в межах дільниць», — сказав він.

Андрій Магера додав, що навіть у межах округу не можна визнати вибори недійсними, незважаючи на кількість дільниць, в яких вибори будуть визнані недійсними.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: