Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

Порушників ловитимуть швидше

21 квітня, 2005 - 00:00
СТЕРЕЖИСЬ, КОНТРАБАНДИСТЕ / ПЕРЕДИСЛОКАЦІЯ

Вчора на території мобільного прикордонного загону, що дислокується під Києвом, відбулася урочиста передача плавзасобів та рятувальних засобів представникам органів морської охорони та органів охорони державного кордону. Парк плавзасобів моряків- прикордонників поповнився двома катерами морської охорони «Галеон-280», сімома малими катерами «УМС-600» та десятьма «Галія-640», а також чотирнадцятьма малими човнами з надувними бортами типу «Хеві дьюті — 460». Вся ця техніка була закуплена Державною прикордонною службою України за рахунок коштів держбюджету. Крім човнів та катерів матеріальну базу прикордонників поповнили надані урядом США в рамках програми технічної допомоги рятувальні засоби — плоти та рятувальні жилети.

Представлена техніка має інтернаціональний «склад» — катери зібрані на «Ленінській кузні», але з польських, японських, російських та американських комплектуючих. За словами керівника Державної прикордонної служби України, генерал-полковника Миколи Литвина техніка оснащена новітньою апаратурою, радіолокаційними станціями. Техніка надійде у загони морської охорони, дислоковані в Одесі, Ізмаїлі, Керчі та Севастополі. Човни, в основному, призначені для внутрішніх водоймищ та акваторій портів.

Морська охорона Державної прикордонної служби України охороняє кордон на морі та річках, а також захищає суверенні права України в її виключній (морській) економічній зоні. Загалом у першому кварталі поточного року кораблі та катери морської охорони проконтролювали на маршрутах переходу та в районах рибного промислу понад 13,5 тис. суден. За порушення державного кордону, правил прикордонного режиму та промислу було затримано 23 плавзасоби, власників яких притягнуто до адміністративної відповідальності. У правопорушників вилучили та передали органам рибоохорони 700 кг риби, 6050 м браконьєрських сіток та два промисловi трали.

Володимир ДЕНИСЕНКО, фото Михайла МАРКІВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ