Історія - найвищий учитель, в якого найгірші учні
Індіра Ганді — прем'єр-міністр Індії.

Серед героїв дійства — дім

У Музеї Михайла Булгакова відбулася прем’єра вистави «Фауст. Відлуння»
17 травня, 2011 - 00:00
У РОЛІ МЕФІСТОФЕЛЯ — РУСЛАН ПАСІЧНИК / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Вона поставлена за мотивами опери «Мефістофель» Арріго Бойто. Це вже третя робота режисера Лариси Леванової в Музеї Булгакова в рамках проекту «Привиди опери в Будинку Булгакова», який триває п’ять років (у попередні роки тут були представлені «Ніжність» Губаренка і «Орфей» Глюка).

Разом із диригентом-постановником Назаром Якобенчуком і художником Оленою Куцою-Чапенко режисер адаптувала авторську партитуру до камерного простору. Чотири картини вистави («Зустріч Фауста і Мефістофеля», «Пастка для душі», «Спасіння Маргарити», «Зустріч Фауста і Маргарити») відбувалися в різних приміщеннях, кожну з них відкривала промова Сценаріуса (у цій ролі виступила Кіра Пітоєва).

А поки глядачі переходили з зали до зали (або внутрішнього дворику, де розмістився один із двох роялів), звучав лейтмотив небесних сил (хор у запису). У головних ролях виступили: Руслан Пасічник (Мефістофель), Максим Куценко (Фауст), Мирослава Гаврилюк (Марта) та Вікторія Лук’янець (Маргарита).

На зовнішню стіну Музею було спрямовано відеопроекцію, яка відображала усе, що відбувалося всередині, а з підсилювачів на увесь Андріївський узвіз було чути музику італійського класика рубежу XIX — XX ст. Прем’єру опери записував телеканал «Культура», а в найближчих номерах «Дня» читайте інтерв’ю з режисером-постановником Ларисою Левановою.

Юлія БЕНТЯ
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments