Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Сергій Головатий та його історія

31 січня, 2008 - 00:00

Учора гостем редакції «Дня» був народний депутат України, голова Моніторингового комітету ПАРЄ Сергій Головатий, який пройшов у парламент VI скликання за списками Партії регіонів. Пан Головатий гранично емоційно коментував як внутрішньополітичну ситуацію в нашій країні, так і український державний імідж на світовій арені. Його коментарі колючі, критичні і переважно об’єктивні. Тим часом, найбільша порція критики на адресу України прозвучала в контексті взаємовідносин нашої країни з Радою Європи. «Те, що Україна досі перебуває під моніторингом ПАРЄ — це ганьба», — вважає Сергій Головатий. Однак, за його словами, ця сама ганьба має своє коріння: Україна — член Ради Європи з 1995 року, але незважаючи на те, що за вікном 2008-й, наша країна так і не виконала взяті під час вступу в РЄ зобов’язання. Сергій Головатий називає кілька ключових зобов’язань, виконання яких у ПАРЄ чекають від України в найближчому майбутньому. Це, зокрема, — конституційна реформа, реформування судової гілки влади, прокуратури та правоохоронних органів. Чи здасть цей іспит Україна? Однозначної відповіді поки що немає.

В інтерв’ю «Дню» Сергій Головатий також зізнався, коли в його свідомості стався переломний момент, що призвів не тільки до його виходу з пропрезидентського табору, але до й жорсткої критики вчорашніх соратників, зокрема Президента Віктора Ющенка.

Про те, наскільки цей крок був виправданим, можна дискутувати. Беззаперечне тільки те, що Сергій Головатий володіє рідкісною якістю для нашої політики — незалежною позицією. Якщо політик незалежно від партійної прописки є патріотом, він апріорі корисний країні. Шкідниками, швидше, є ті, хто заважає провести таким людям дійсно проукраїнську політику. Але реальність сьогодні така, що такі люди в наш час, на превеликий, потрібно зазначити, жаль, не користуються попитом...


Інтерв’ю з Сергієм Головатим читайте в найближчих номерах «Дня»

 


 


 


 


 


 


 

Наталія РОМАШОВА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ