Не нарікайте, що народ бідний, але робіть, щоби був культурний і тоді буде і матеріально щасливіший!
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Спадкоємці Горовиця

17 квітня, 2003 - 00:00

Традиційно він відкриється концертом лауреатів перших премій попередніх форумів. Будуть і сюрпризи для меломанів. Наприклад, почесний гість конкурсу, піаніст-віртуоз, президент Академії російського мистецтва Микола Петров виконає прокоф’євську «Класичну симфонію», Концерт для фортепіано з оркестром № 27 Моцарта і Третій рахманіновський концерт разом з музикантами Національного симфонічного оркестру України (диригент Володимир Сіренко).

На сьогодні заявки на конкурс надіслав 101 музикант із 20 країн. Змагання пройдуть у трьох турах (молодшій, середній і старшій групах, вік учасників від 9 до 35 років). Уперше іноземних учасників буде більше, ніж представників української фортепіанної школи. Очолює суддівську бригаду відомий диригент, композитор, професор НМАУ, художній керівник Київського камерного оркестру та «Beethovenhalle Orkestra Bonn», головний диригент Боннської опери Роман Кофман.

Організаторам конкурсу ім. В. Горовиця вдалося збільшити призовий фонд. Так, за перемогу в старшій групі крім золотої медалі лауреат отримає 10 тисяч доларів, у середній — чотири тисячі, а в молодшій — 2000. Але найголовніше, що на нас усіх чекає відкриття нових імен. Ті, хто сьогодні виявлять свій талант на цьому музичному форумі, можливо, в майбутньому стануть піаністами світового рівня. Завершаться змагання 3 травня в залі Національної опери України гала- концертом. Лауреати перших премій виступатимуть у супроводі Симфонічного оркестру філармонії (диригент Микола Дядюра).

1 жовтня виповнюється 100 років від дня народження Володимира Горовиця, і цей конкурс вiдкриє серію різних заходів, які проводитимуться не лише в Києві (на батьківщині видатного музиканта), але й за кордоном. Готується випуск мультимедійної енциклопедії «Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця», CD «Транскрипції Горовиця» і «Грають лауреати п’яти конкурсів», фотоальбом «Київ Володимира Горовиця». У рамках Літньої музичної академії проведуть майстер-класи Бернд Гецке (Німеччина), Тереза Дюссо (Франція), Норма Фішер (Велика Британія), Ігор Рябов, Валерій Козлов (Україна) та інші педагоги, які запропонують молодим піаністам комплекс предметів для вдосконалення виконавської майстерності. У вересні відбудеться турне лауреатів у Польщі, Швейцарії, Франції, а в листопаді — їхнi виступи у США.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ