Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Спортивний транш

Міжнародний олімпійський комітет виділив 3,5 мільйона гривень для підтримки українських спортсменів, зокрема їхньої участі у світових змаганнях
16 травня, 2014 - 11:16
Спортивний транш
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Зважаючи на економічну скруту в країні, цьогоріч більшість спортивних федерацій ламають голови над тим, де взяти кошти, щоб спортсмени могли поїхати на міжнародні змагання та тренувальні збори. Після того, як уряд змусив усі сфери затягти паски тугіше, Національний спортивний комітет України у березні звернувся за фінансовою допомогою до Міжнародного олімпійського комітету. Кілька днів тому отримали відповідь: МОК погодився виділити три з половиною мільйони гривень, щоб підтримати наших спортсменів. Куди саме і в яких сумах розподілять кошти між спортивними федераціями, НОК вирішуватиме спільно з Міністерством молоді і спорту. За словами Сергія Бубки, президента Національного олімпійського комітету, крім фінансування участі спортсменів у змаганнях та зборах, частина суми піде на адресну допомогу тим, хто зараз опинився у скрутному становищі, а також на підтримку підготовки атлетів через гранти національним олімпійським федераціям.

За таку допомогу наші спортивні чиновники вдячні, зі свого боку, президент НОКу каже, що зараз роблять усе можливе, аби не позбавляти атлетів можливості брати участь у різного роду змаганнях. «Від олімпійської сім’ї України висловлюю щиру вдячність Міжнародному олімпійському комітету і персонально президенту МОК Томасу Баху за розуміння та підтримку. Він високо цінує досягнення українських олімпійців, постійно цікавиться ситуацією в нашій країні, бажає мирного врегулювання ситуації. Це яскравий приклад олімпійської солідарності», — зазначає Сергій Бубка.

Коментувати фінансову ситуацію та проблеми у спорті у НОК нам відмовились. У прес-службі пояснили, що вся інформація викладена на сайті, а більше — нічого і не скажеш. Але те, що коштів бракує, не приховують у спортивних федераціях. На сайті однієї з них була інформація, що їхні змагання Міністерство молоді і спорту фінансувати відмовляється. Ясна річ, через економію витрат. На сайті Мінспорту відразу ж з’явилося спростування, а зі сторінки федерації це повідомлення теж щезло.

Своєю чергою міністр молоді і спорту Дмитро Булатов на зустрічі із представниками національних федерацій заявляв, що у відомстві активно шукають додаткові джерела фінансування. Навіть скоротили витрати на утримання апарату міністерства та деякі другорядні програми на 370 мільйонів гривень. І в той же час вдячні громадським організаціям, які підтримують вітчизняний спорт. Той же НОК, який з початку цього року вже допоміг фінансами на 600 тисяч гривень. За його даними, за кошти комітету наші біатлоністи змогли взяти участь в етапі Кубка світу у Словенії, борці — на першості Європи у Фінляндії, п’ятиборці — в етапі Кубка світу у Мексиці. Тож, попри скруту, наші спортсмени продовжують виступати і здобувати перемоги.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ