Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Справжні кияни» будуть готувати волонтерів для Євро-2012

14 липня, 2007 - 00:00

Через п’ять років в Україні відбудуться футбольні баталії Євро- 2012. Крім якісних стадіонів, готелів та доріг нам потрібна велика кількість людей, які візьмуть на себе організацію та виконання багатьох «дрібніших», і не менш важливих завдань. З цією метою в Києві створили Клуб справжніх киян (КСК), які займатимуться підготовкою волонтерів та журналістів до Чемпіонату Європи з футболу.

Голова правління клубу, заслужений журналіст України Валентин Щербачов зазначив, що для цього будуть набирати школярів старших класів та студентів віком від 17 до 23 років аби дати їм певні навички. Він також наголосив, що Клуб візьме на себе зобов’язання підготувати молодих спортивних журналістів: їх навчатимуть іноземних мов, теорії та історії футболу, а також займатимуться перепідготовкою вже існуючих працівників ЗМІ. Як стверджує пан Щербачов, саме ці люди допоможуть гідно провести організацію матчів Євро- 2012 в Києві.

«Для того, щоб бути «справжнім» киянином не обов’язково народитися в Києві, треба просто любити це місто, — наголосив Володимир Поляченко. — А також ним треба стати, а не просто приїхати і записатись. Ми готові співпрацювати з тими людьми, які запропонують нам цікаві ідеї й продемонструють, що вони готові зробити для блага міста».

Насправді ж завдання КСК значно ширше — зробити Київ справжньою європейською столицею. Тому членами клубу стали справжні кияни: чемпіон світу з боксу Віталій Кличко, президент холдингової компанії «Київміськбуд» Володимир Поляченко, директор Футбольної академії Анатолій Шепель та інші відомі діячі Києва й України. Всього — 20 осіб, але, за словами організаторів, наразі понад 100 чоловік ще бажають стати членами клубу. Умовами для такого членства є вступний внесок у розмірі 500 гривень і символічні грошові внески протягом року.

Учасники організації говорять, що будуть захищати права киян, відстоювати їхні інтереси та потреби. Однак вони запевняють, що ніякої політики в їхньому клубі не буде. «Пропаганда здорового способу життя — це також одне з головних завдань нашого клубу, — повідомив Валентин Щербачов. — Для цього ми будемо проводити різноманітні турніри з вуличного футболу, розвиватимемо такі види спорту як волейбол, баскетбол і, можливо, навіть хокей. Крім того в наший планах є проведення круглих столів, організація виставок ознайомлювального плану, де будуть представлені різні мистецькі та декоративні роботи жителів міста. Це для того, щоб усі побачили на що здатні кияни».

За словами учасників Клубу нині уже в 19 областях України є бажаючі створити фан- клуби КСК, а в 12 країнах світу — бажаючі стати членами їхньої громадської організації.

Анатолій БАБАК
Газета: 
Рубрика: