Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Срібло» — у волинянки Галини Конах

На «Слов’янському базарі у Вітебську» нагородили переможців
18 липня, 2012 - 00:00
ГАЛИНА КОНАХ

У Білорусі журі назвало переможців ХХІ Міжнародного конкурс виконавців естрадної пісні «Слов’янського базару у Вітебську». Очолював суддівську команду відомий композитор Максим Дунаєвський (Росія), а членом журі від України був продюсер Юрій Квеленков.

Гран-прі та 15 000 доларів США отримав Бобан Мойсовскі з Македонії.

Перше місце і премія 9 000 доларів США — у Саманти Тіни із Латвії. Друге місце і премію 6 000 доларів США завоювала Галина Конах з України. Третє місце і премію 3 000 доларів США розділили Фредеріка Маріані з Італії та Славіна Калканджиєва із Болгарії, повідомляє ВН.

Нагадаємо, на початку конкурсу було заявлено про 21 учасника. Проте, за словами директора фестивалю Родіона Баса, хорвати через затримку із документами не отримали візи, тому не змогли приїхати у Вітебськ, тож змагалися 20 конкурсантів.

Галина Конах (Луцьк) зізналася, що перед виступом на «Слов’янському базарі» вимкнула всі телефони, не користувалася Інтернетом, щоб нічого не відволікало її від підготовки до виступу, проте, коли вийшла на сцену, то забула про всі свої хвилювання.

Г. Конах — солістка джаз-бенду «Резус блюз» та солістка хору Ojczyzna. У своєму репертуарі має пісні на 15-ти мовах світу! «Я — із трудоголіків» — зізналася співачка monitor-press.com. Галина каже, що у дитинстві не вирізнялася особливими вокальними здібностями, більше того — через хрипкий голос її не хотіли брати в хор. У музичній школі в Маневичах, звідки вона родом, порадили ніколи не брати до рук мікрофона, а ще краще — грати на фортепіано!

— Специфіка європейських фестивалів — у тому, що на них приїздять відомі виконавці, — каже Г. КОНАХ. — Ти розумієш, що треба багато працювати над репертуаром, сценічним образом, над своїм музичним баченням. От у нас, на пострадянському просторі: що гучніше — то краще мистецтво. А в Польщі, наприклад, смакують музичним мінімалізмом. Поляки — естети в музиці, в одязі, їжі, загалом у житті. А в нас — музичне бароко, якого ми ще не переросли. Хоча у Львові музиканти мають гарний смак. Наприклад, «Шоколад», «Даха Браха» — я обожнюю їх слухати...

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ