Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Термін дії ТБ-ліцензій не змінюється

15 вересня, 2001 - 00:00

У четвер Верховна Рада України ухвалила у новій редакції Закон «Про внесення змін у деякі закони України за результатами парламентських слухань «Проблеми інформаційної діяльності, свободи слова, дотримання законності та стану інформаційної безпеки України» з урахуванням пропозицій глави держави — повідомляє Інтерфакс-Україна. Зокрема, депутати погодилися з пропозицією Леоніда Кучми та вилучили з тексту Закону норму, згідно з якою Національна рада з питань телебачення та радіомовлення і Держкомітет зв’язку та інформатизації повинні були збільшити з п’яти до семи років термін дії ліцензій на мовлення, виданих телерадіоорганізаціям з 1 січня 1995 року по 2 червня 1999 року. Враховуючи пропозицію глави держави, депутати також вилучили з Закону статтю, що передбачає, що органи державної влади та місцевого самоврядування не мають права на компенсацію морального збитку з боку засобів масової інформації. Із закону вилучено також норму, згідно з якою орган держвлади чи орган місцевого самоврядування може бути фундатором чи співзасновником не більш, ніж одного друкованого засобу масової інформації. За прийняття Закону в новій редакції проголосували 249 з 397 депутатів, які зареєструвалися у залі.

КОМЕНТАР

Тетяна ЛЕБЕДЄВА, голова правління Незалежної асоціації телерадіомовників України:

— Незалежна асоціація телерадіомовників України вітає те, що депутати з розумінням поставилися до побажань телерадіокомпаній, і норму, що вимагала рекомендації органів місцевого самоврядування для видачі ліцензії, у результаті скасовано. Ця рекомендація могла стати інструментом політичного впливу на місцеві теле- та радіокомпанії. На жаль, ми не були достатньо наполегливі у питаннях про банківські гарантії. Цей момент залишився у Законі. Ми сподіваємося, що у нас ще буде можливість пояснити депутатам його недоречність.

Олександра ЛАВРІНЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ