Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Тест на тестування

24 квітня, 2008 - 00:00

Незалежне зовнішнє тестування — це найкращий шлях, який обрала держава для поліпшення системи освіти в Україні. Про це вчора на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України з питань введення загального тестування абітурієнтів для вступу у вищі навчальні заклади заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, передає УНІАН.

«Незалежне тестування — це прогресивна форма оцінювання знань, така модель, котра мінімізує корупційні дії. Про це засвідчує світова практика, але ми маємо використовувати світовий досвід розумно, поетапно і професійно, щоб не перетворити боротьбу з корупцією в боротьбу з нашими дітьми», — зазначила Юлія Тимошенко. Аналізуючи проведення першого тестування з української мови та літератури прем’єр-міністр відзначила, що воно пройшло досить спокійно і без якихось надзвичайних ситуацій. Однак глава уряду наголосила, що і надалі особисто контролюватиме проведення кожного етапу незалежного оцінювання. «Ця дискусія, яку ми сьогодні розпочинаємо, триватиме впродовж усього тестування, і на кожному етапі ми прийматимемо саме ті рішення, які будуть адекватні ситуації», — сказала Юлія Тимошенко.

Прем’єр-міністр також вважає, що зовнішнє тестування випускників не повинне підриватися випускними іспитами в школах.

— Якщо ми вже вводимо зовнішнє тестування, то не потрібно проводити випускні іспити і дублювати стреси і для учнів, і для батьків, і для вчителів. Нехай вони один раз п’ють валер’янку, — сказала Юлія Тимошенко за підсумками засідання Кабміну.

Виходячи з цього прем’єр- міністр України доручила віце-прем’єру Івану Васюнику створити робочу групу, яка підготувала б зміни до законодавства в цьому питанні з тим, щоб після тритижневої перерви в роботі Верховної Ради група доопрацювала відповідні зміни до законодавства. «Якщо документ, отриманий за підсумками тестування, дозволяє випускнику рухатися далі, я просила би це законодавчо закріпити», — наголосила Юлія Тимошенко.

Як уже повідомляв «День», 22 квітня в Україні пройшло перше тестування — з української мови та літератури. За даними Інформаційного центру незалежного оцінювання, тест склали 460 282 учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно до затвердженого Міністерством освіти України графіка, основна сесія з тестування проводиться з 22 квітня по 4 червня 2008 року, додаткова (для тих, хто не зміг здати тести з об’єктивних причин) — з 26 червня по 4 липня. Передбачено, що кожному учаснику не пізніше 10 днів після завершення обробки результатів, надсилаються відповідні сертифікати, які потім подаються у ВНЗ.

За інформацією заступника директора Українського центру оцінювання якості освіти Галини Солодкої та інформацією, що надійшла до центру оцінювання якості освіти від відповідальних за пункти тестування, особливих порушень не зафіксовано.

Також на сайті Українського центру оцінювання якості освіти вже оприлюднено правильні відповіді на завдання тесту з української мови та літератури. Правильні відповіді розміщено у розділі «Відповіді ЗНО-2008». Регламентні комісії ж розглядають заяви, що надійшли від учасників тестування.

Інна БІРЮКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: