Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Українська фантастика виходить у лідери. В Росії

6 травня, 2000 - 00:00

Наприкінці квітня на відкритому форумі російської фантастики, організованому часописом «Если», Гран-прі отримав український письменницький дует Марини та Сергія Дяченкiв. Їх роман «Страта», опублікований у Москві видавництвом «АСТ», отримав найбільшу кількість позитивних відгуків як у Росії та країнах СНД, так і в далекому зарубіжжі. Принципова відмінність московського форуму фантастики та інших подібних рейтингів у тому, що, наприклад, в Санкт-Петербурзі премії присуджує професійне журі літераторів-фантастів, а Московський форум враховує лише голоси читачів. Причому читачі самі називають своїх лідерів, незалежно від того, в якому видавництві або часописі було опубліковано їх книги. Серед претендентів на нагороду були й інші українські письменники: Андрій Валентинов і Генрі Лайон Олді з Харкова. Цікаво, що гучний роман В. Пелевіна «Generation П» посів лише четверте місце.

Переможцям було запропоновано нові контракти на видання їхніх книг, у тому числі й зібрання романів, яких Сергій і Марина Дяченки написали вже понад десять. Сам приз називається «Сигма Ф» («Сума фантастики») і являє собою скляну кулю на малахітовій підставці, з таким собі космічним візерунком усередині.

У цій історії є один нюанс. Роман «Страта» в авторському перекладі українською мовою ввійшов до десятки романів- лауреатів українського конкурсу «Золотий Бабай», в якому, як відомо, кращим був визнаний роман Василя Шкляра «Ключ». Однак, незважаючи на обіцянки організаторів опублікувати всі романи-переможці, поки що видано тільки «Ключ», який, щоправда, лідером читацького попиту так і не став і суперничати з потоком російської фантастики і детективів не зміг. У той же час «Страта» завоювала саме читацьку аудиторію в СНД. Як повідомив по секрету Сергій Дяченко, цього року вони з Мариною написали п’єсу, яку вже взяв до постановки один з київських театрів. Серед майбутніх виконавцiв називають Анатолія Хостікоєва, Богдана Бенюка, Наталю Сумську...

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments