…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Уряд шукає гроші

16 січня, 2003 - 00:00

Щоб забезпечити виплату мінімальної зарплати, розмір якої було затверджено законом вже після прийняття бюджету, пропонується не підвищувати її, як передбачено, з 1 липня 2003 року до 237 грн. на місяць. При цьому уряд має намір істотно скоротити деякі статті витрат, оскільки, за словами Азарова, «бюджет було прийнято збалансованим і реальним». «Уряд разом з парламентом знайде компромісне рішення, яке дозволить утримати фінансову стабільність у країні і зробити серйозний крок на шляху соціального захисту наших громадян», — упевнений перший віце-прем’єр і міністр фінансів. Він послався на нараду з головними розпорядниками бюджетних коштів, на якій перед ними було поставлено завдання зекономити 10% від коштів, виділених на утримання міністерств та відомств. «Так, кожен чиновник хотів би мати комфортабельний офіс і відповідний штат працівників, але треба жити по коштах і бачити стан економіки», — сказав М. Азаров. Крім того, уряд України шукає інвесторів, готових кредитувати країну на оптимальних умовах. Правда, як сказав Азаров, на ринок позик Україна виходити не поспішає. «Будемо виходити тоді, коли будуть оптимальні умови. Немає ніякої пожежної обстановки», — підкреслив він, додавши, що в бюджеті в повному обсязі передбачені кошти для обслуговування державного боргу, в тому числі зовнішнього. При цьому Азаров підтвердив плани уряду в нинішньому році рефінансувати на зовнішньому ринку виплати по основній сумі зовнішнього боргу, що припадають на 2003 рік.

Перший віце-прем’єр також запевнив, що узгодження проекту програми діяльності уряду (без якої йому важко розраховувати на розуміння міжнародних фінансових організацій та іноземних інвесторів — Авт. ) завершиться максимум через тиждень. За інформацією Азарова, цей документ зараз перебуває на стадії узгодження блоків під «єдину ідеологію програми», після чого Кабмін внесе її на розгляд до парламенту. Одночасно друга особа уряду висловила впевненість у здатності України змінити своє законодавство (внести поправки до Кримінального кодексу) і добитися таким чином скасування санкцій FATF уже на найближчому засіданні цієї організації в лютому.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: