Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

В Україні з’явиться їжа «преміум-класу»

Перші продукти у грудні надійдуть у столичні магазини
6 грудня, 2007 - 00:00
ПАРАДОКСИ УКРАЇНСЬКОГО ЖИТТЯ: МРІЯ ЕЛІТНИХ МАГАЗИНІВ ПРО ОРГАНІЧНІ ПРОДУКТИ ЛЕГКО ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПРАКТИЧНО НА БУДЬ-ЯКІЙ ПРИСАДИБНІЙ ДІЛЯНЦІ. ЧИ ВМІЄМО МИ ЦЕ НАЛЕЖНО ОЦІНЮВАТИ? / ФОТО ВОЛОДИМИРА ТАРАСОВА, Вишневе

Здоровий грунт, на якому ростуть здорові рослини, що йдуть на годівлю здоровим тваринам — це не казка, а схема виробництва органічної їжі. Відмова від пестицидів, нітратів, стимуляторів росту та інших шкідливих для організму людини речовин при вирощуванні рослин — основні переваги біологічного виробництва. Наразі в Україні природним шляхом вирощуються овочі й готується до продажу гречана, ячна, пшенична та перлова крупи. Органічна молочна та м’ясна продукція — у перспективі, адже годувати тварин винятково біологічною їжею, лікувати їх без застосування антибіотиків поки що нереально (саме це передбачає отримання органічних продуктів харчування).

— Наприкінці грудня органічна або ж біологічна їжа з’явиться у київських магазинах, — розповів представник ТОВ «Круп’яний дім» Максим Савенко, сільські господарства якої вирощують органічні продукти. — Вказати точні назви магазинів поки що неможливо, оскільки переговори із усіма торговельними мережами міста ще не завершені. Якщо столичний споживач зацікавиться продукцією, яка не містить залишків шкідливих добавок, вона пошириться у торговельних мережах інших міст України. Основним орієнтиром для нас наразі є жителі Києва, адже у великому місті, яке має відповідно більший попит та більшу кількість споживачів, зручніше проводити моніторинг ринку. За даними попереднього ринкового дослідження, 40% українців зацікавлені у споживанні органічної продукції, але ще треба навчити споживачів розрізняти органічний продукт від звичайного. Зробити це можна дуже легко — органічна їжа має ярлик Асоціації «Біолан Україна» — гарантію якісного та сертифікованого продукту.

Єдине, що може відштовхнути споживача від органічної їжі, — ціна. Приміром, кілограм органічної гречки коштуватиме 15 гривен (звичайна крупа — удвічі менше). Але ці продукти відрізняються ще й кращими смаковими якостями: за словами керівника відділу зв’язків із громадськістю асоціації, яка вирощує біологічно чисту продукцію, Тетяни Герман, органічна їжа містить більше вітаміну С та необхідних мінералів: кальцію, магнію, заліза та хрому. Відповідно до «Органікстандарту», розробленого експертами асоціації, в біологічних продуктах дозволені тільки 32 з 290 харчових добавок: стандарт дозволяє використання найбезпечніших для людини консервантів, кислот та інших добавок, без який не обійтися при виробництві продукції, а при вирощуванні рослин стандарт повністю забороняє застосування генетично модифікованих організмів, пестицидів та інших хімікатів.

— Наявність на власному ринку органічної продукції дозволить відмовитися від поставок з інших держав, які часто пропонують Україні неякісний товар, — переконаний начальник Науково-дослідницького центру випробування продукції Держспоживстандарту Володимир Семенович. — Так, цього року Держспоживстандарт при сертифікації винограду з Туреччини, Греції та Італії виявив, що фрукти мають високий вміст фосфорних пестицидів. Часто не відповідають вимогам українського стандарту імпортований перець (чорний та білий), майоран, кунжут, кріп, які використовуються при виробництві м’ясних виробів і можуть інфікувати людей кишковою паличкою.

Фахівці вважають, що впровадження органічного сільського господарства — це чудова можливість відмовитися від використання мінеральних добрив, зокрема пестицидів, за допомогою яких продукція вирощується легко та швидко, вважають експерти. Маючи чорноземні грунти, Україна може собі дозволити вирощувати органічні рослини (інша справа, що наразі 41% чорноземів уже втратили свої первинні властивості, і виробникам треба шукати грунти, які найбільше відповідають вимогам «Органікстандарту»). Хоча органічна їжа тільки-но виходить на споживчий ринок України, фахівці сподіваються, що продукція преміум-класу (саме такий ранг надають біологічній продукції у країнах ЄС) стане популярною серед вітчизняних споживачів, які цінують своє здоров’я.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments