Так, держава – це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас вже була б достойна держава
Ліна Костенко, українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії, Премії Антоновичів

«Великий крок»

Європарламент може надати Україні перспективу
6 червня, 2007 - 00:00

Комітет Європарламенту з питань закордонних справ рекомендував євродепутатам підтримати пропозицію надати Україні чіткі перспективи членства в Європейському Союзі. За таку пропозицію вчора проголосували 54 з 59 депутатів, що брали участь у засіданні комітету. Пропозиція надати Україні чіткі перспективи членства в ЄС указується в статті 5 доповіді депутата Міхала Каміньського, з рекомендаціями для Ради ЄС щодо мандату з нової поглибленої угоди Україна — ЄС.

Коментуючи це рішення журналістам, М. Каміньський зазначив, що воно є «великим кроком» для України на шляху до Євросоюзу. Євродепутат Черльз Тенак вважає, що це рішення «буде хорошим сигналом для України». На його думку, у цьому немає нічого помилкового. У зв’язку з цим він зазначив, що «не бачить ніякої різниці між тим, чи є Україна більш європейської, ніж Македонія».

У той же час євродепутати зазначають, що Україна може говорити про членство в Євросоюзі тільки після виконання всіх необхідних реформ. Ян Марінус Вірсма вважає, що в мандаті необхідно відмітити українські амбіції, «але не обіцяти того, чого ми не можемо дати». Голова європейської делегації з питань співробітництва з Україною Адріан Северин вважає, що Європейський парламент повинен «обіцяти не дуже багато, але й не дуже мало».

Сам доповідач М. Каміньський також висловив думку, що прийняття даного документа може позитивно вплинути й на розв’язання політичної кризи в Україні. Голосування в Європарламенті щодо цього документа відбудеться в липні, у рамках пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі.

КОМЕНТАРI

Олександр СУШКО, директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України:

— Якщо така резолюція буде ухвалена на пленарній сесії Європарламенту, вона не матиме прямої дії і юридично не потягне за собою зобов’язань ЄС надати таку перспективу. Разом з тим вона засвідчує про певну і поступову зміну в настроях правлячих еліт в Євросоюзі. Я думаю, що така резолюція Європарламнту істотно підсилить позицію українських перемовників, які домагаються закріплення перспективи членства у новій базовій угоді між Україною та ЄС і визнання. Але це автоматично не означає, що така позиція буде прийнята Радою ЄС. Я гадаю, що ЄС рано чи пізно прийде до рішення надати таку перспективу Україні. Однак, враховуючи незавершену конституційну кризу в ЄС, а також дуже невизначену ситуацію в Україні, навряд чи це рішення відбудеться скоро.

Марек СІВЕЦЬ, віце-президент Європейського парламенту:

— Передусім, голосування євродепутатів є дуже хорошою новиною для майбутніх відносин між Євросоюзом і Україною. Це свідчення того, що ми розглядаємо членство України в Євросоюзі як конкретну мету, а не мрію. Зазначу, що нинішня політична криза в Україні не допомагає ні нам, ні Україні. Нова угода між Україною та ЄС готується не під нинішнього Президента, уряд і парламент, а є інструментом для серйозного процесу інтеграції. Незважаючи на те, що відбувається, ми підтримуємо всі позитивні тенденції, які є в Україні.

Я гадаю, існує можливість схвалення даної пропозиції на пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі. Це означає, що голос європарламентарів не зменшується. Головне, щоб українська сторона скористалася рішенням комітету на перемовинах з Європейською Комісією.

Микола СІРУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments