Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

ВIЛ-інфікований пiд слiдством

9 липня, 2003 - 00:00

Прокуратура Слов’янська Донецької області порушила кримінальну справу стосовно ВІЛ-інфікованого 38 літнього жителя міста. Йому інкримінують статтю 130 КК України (явне створення небезпеки зараження іншої особи ВІЛ чи іншою невиліковною хворобою, небезпечною для життя людини).

Зі слів в. о. прокурора Слов’янська Сергія Мироненка, чоловік, знаючи про свій діагноз, не повідомив його бригаді «швидкої допомоги», яку викликав. Лікарі відвезли пацієнта до лікарні, де взяли у нього кров на аналіз і провели кілька процедур.

Потерпілими у справі проходять лікар «швидкої допомоги», який зробив укол хворому, а також медсестра. За ствердженням завідувача служби СНІД Калінінського району Донецька Олександра Ганіна, згідно з Законом «Про СНІД», пацієнта з вірусом імунодефіциту можна притягти до відповідальності лише у тому випадку, якщо раніше він давав підписку в кабінеті анонімного дослідження за місцем проживання (у даному документі він зобов’язується повідомляти про свій діагноз при контактах із медичним персоналом). За даними Слов’янської прокуратури, чоловік, стосовно якого порушено кримінальну справу, подібної підписки не давав. Відповідно, якщо він не підписував згаданий документ, свій діагноз він мав повне право не розголошувати.

Зі своєї сторони, медичні працівники несуть відповідальність за використання ними засобів індивідуального захисту та у зв’язку зі збільшенням кількості носіїв цього вірусу повинні бачити у кожному пацієнтові потенційного ВІЛ-інфікованого.

У регіональному центрі «Анти — СНІД» стверджують, що в слідство у справі має намір втрутитися організація «Люди, які живуть із ВІЛ», що розцінює дії слідчих органів як порушення прав людини.

Зі слів в. о. прокурора Слов’янська, цього року це вже друга кримінальна справа стосовно ВІЛ-інфікованого. Кілька подібних справ прокуратура відкрила минулого року. За твердженням Сергія Мироненка, за всіма подібними справами винесли рішення: суд засудив пацієнтів, які заражені ВІЛ та приховували свій діагноз від медиків, до умовної міри покарання.

Сергій КУЗІН, Донецьк
Газета: 
Рубрика: