Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

«Я дуже вдячна за те, що змогла відкрити для себе свою країну з іншого боку»

Враження харків’ян від відвідин Фотовиставки «День-2009»
2 червня, 2010 - 00:00
ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

Близько двох тисяч відвідувачів за два тижні роботи, понад триста голосів і незабутні враження — такий результат перебування Фотовиставки «День-2009» у науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. За результатами харківського народного голосування, на першому місці — знімок Володимира Канавця (м. Прилуки, Чернігівської області) «Вибачте, мамо». На другому й третьому місцях опинилися, за словами самих відвідувачів, фотографії-характери — знімки киянина Євгенія Казикіна «Мій дідусь» (у номінації «Світ очима дітей») і фотокореспондента «Дня» Костянтина Гришина «Мавка Співочого поля». Також особливою увагою відвідувачів були відмічені фотографії Богдана Яцишина «Кутузов», Сергія Богатчука «Хороша господиня», Олександри Пінегіної «Сама ніжність» та інші.

Фотовиставка «Дня» тимчасово прощається з Харковом, адже вже цього тижня її чекають у Сімферополі, а потім — у Севастополі та Ялті.

ВРАЖЕННЯ

Алла МІНКО, провідний бібліотекар ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна:

— Спостерігаючи за тим, скільки в нас відвідувачів, можу сказати, що це успіх фотовиставки. Люди надовго зупинялися біля фотографії «Умка». Мене дуже вразила фотографія про запізнілу зустріч сина з матір’ю. Мені здається, що цілий роман можна було б написати, дивлячись саме на цей знімок. Як міг автор у, здавалося б, статичному знімку відобразити такі глибокі почуття...

Також цікаво підмічений український колорит життя: і добрі є, і ті, з якими я б посперечалася, не згодна була б із ними, але це наше життя — і без цього нікуди. Ми це бачимо щодня. Дуже приємно були підмічені авторами знімків такі моменти, які нам не доступні, але були б нам цікаві — як проживає життя наша еліта, які в них стосунки між собою... Велике спасибі організаторам цієї фотовиставки!

Юліана ХОДАРЄВА, співробітник ХДНБ ім. В.Г. Короленка:

— Я проголосувала за фотографію «Багатообіцяючий початок» Валерія Шайгородського з Чернігова. Вважаю, що вона найоптимістичніша і життєстверджуюча. Я дуже рада, що встигла потрапити на фотовиставку. Тут багато цікавих знімків, які мене вразили.

Ліза, гість фотовиставки:

— Подібних фотовиставок у Харкові проводитися дуже мало. І мені було дуже цікаво відвідати саме цю, яка — про наш сьогоднішній «День», про те, з чим ми стикаємося в житті, і що спостерігаємо навколо. Досить незвично й те, що фотовиставка проходить у стінах одного з найстаріших університетів України. Велике спасибі редакції «Дня» за їхню працю, я дуже вдячна за те, що змогла відкрити для себе свою країну з нового боку.

Алла ШАЛИГАНОВА, головний бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка:

— Складно вибрати один знімок. Мені дуже сподобалася серія «Світ очима дітей». Знімки з цієї серії так передали почуття, емоції, як жодні інші. Ці знімки — це сама ніжність, такі як «Ласуня», «Бабусині квіти». А загалом фотознімки з виставки — це радість для душі для всіх віків. Є багато цікавих задумок, схоплені такі вражаючі моменти на фотографіях, що несуть у собі різні почуття та емоції.

Олексій, гість фотовиставки:

— Вразила різноманітність робіт, представлених на фотовиставці. Дивлячись на фотографії, намагаєшся зрозуміти, як сприймає світ інша людина, мимоволі замислюєшся про те, як би я сам сфотографував, з якого місця, які емоції вклав би у фотографії. Ця фотовиставка — як стисла, але яскрава і вражаюча розповідь про нашу країну і людей, які в ній живуть, своєрідна екскурсія нею. Найбільше запам’яталася фотографія, на якій неповнолітні діти, років 12, випивають. Така фотографія змушує замислитися про те, що зараз відбувається в Україні, про байдужість до цієї проблеми обраних народом слуг і про те, чи є якась можливість змінити це.

Дарина ВОРОБЙОВА, Харків
Газета: 
Рубрика: