Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

«Я малюватиму в уяві карту України, складену з фотографій «Дня»

Донеччани — очікуючи на 5 березня
1 березня, 2013 - 13:09
ФОТО НАДАНО ХУДОЖНЬО-ВИСТАВКОВИМ ЦЕНТРОМ «АРТДОНБАС»

На старті — Дні «Дня» в Донецьку. Вже з 5 березня донеччани зможуть побачити найкращі світлини фотоконкурсу «День»-2012, фото-переможці минулих років. Загалом понад 250 світлин. Уперше наша газета представить донеччанам таку ж кількість робіт, яку побачили кияни на Фотовиставці «Дня»-2012 у Києві, яка відкрилася до 16-річчя нашої газети. Крім того, бонусом для регіону стане презентація світлин на тему Донбасу. До речі, серед авторів цих знімків є й самі донеччани. Чи різниться їхній погляд на Донецьк із точкою зору майстрів з інших регіонів? Приходьте — і порівняйте!

Другий візит (нагадаємо, перший відбувся 2011 року) нашої фотовиставки у столицю Донбасу відбудеться завдяки відкритості й гостинності галереї «АртДонбас», яка радо приймає нас у своїх сучасних просторих залах. Директор Художньо-виставкового центру «АртДонбасс» Катерина КАЛІНІЧЕНКО відзначає: «Газета «День» здійснює велику роботу. Такі конкурси об’єднують людей різних професій та різного віку в єдине ціле. Завжди цікаво показати кожному регіону згуртування творчих ідей і бачення сучасної України. Я вважаю це дуже важливим. Таким чином, ми зможемо побачити по-новому тих, хто нас оточує. Дуже приємно, що саме в нашому арт-просторі «День» представить свою фотовиставку».

Галина ЧУМАК, директор Донецького обласного художнього музею, пригадує: «Я пам’ятаю фотовиставку «Дня» в Донецьку 2011 року. Вона залишила в мене чудове враження. Це були живі, цікаві знімки, які дарували багато емоцій. Сучасні медіа не можуть задовольнити читача: подивіться тільки, що відбувається на телебаченні... Але газета «День» — приємний виняток. Саме у фотографії люди шукають себе. Це вже не тільки відображення людини (фотографа) в навколишньому світі, а й думка, реальність, життя. Фотографія відкриває те, що деколи не видно оку». Спілкуючись із «Днем», Галина Володимирівна висловила жаль, що не зможе бути на відкритті, але запевнила: «Я обов’язково відвідаю виставку в Донецьку». А донеччанка Алеся Болот поділилася, що «малюватиме в уяві карту України, складену з фотографій виставки. Адже цікаво, як фотографи дивляться на свою країну і що вони хочуть показати й розповісти іншим про неї. Цікаво, як змінюється погляд народу на те, що його оточує, з роками: що було важливо і хотілося фотографувати раніше, а що — зараз. Ну і, природно, дуже цікаво переглянути фотографії на донбаську тему».

Відкриття Фотовиставки «Дня»-2012 — 5 березня о 17.00. Відвідувачів чекає традиційна для нас атмосфера «живого» — фото, музики та спілкування. На заході буде присутня головний редактор «Дня» Лариса Олексіївна Івшина. Також за програмою днів «Дня» в Донецьку — спілкування головного редактора нашого видання зі студентами Донецького національного університету і Донецького державного університету управління. Студенти чекають змістовної розмови на важливі суспільні, історичні й журналістські теми. «Я дуже чекаю на фотовиставку «Дня» і зустріч із головним редактором газети Ларисою Івшиною. Мені здається, для сьогоднішнього студента дуже важливо бути присутнім на такій зустрічі. Молодь є тим фундатором, який формує майбутнє і сьогодення країни. А це неможливо без пам’яті про минуле, переосмислення історії, осмислення всього, чим займається газета. На жаль, я не відвідувала фотовиставку в Донецьку два роки тому, тому чекаю зустрічі цього року. Чекаю на нові знання, емоції та враження», — розповіла «Дню» студентка другого курсу Донецького державного університету управління Мирослава КУЛЕШОВА.

Крім того, на відкритті виставки, яка проходитиме за підтримки компанії СКМ, «День» представить свою книжкову новинку — збірку «Бронебійна публіцистика» та книжки із серії «Бібліотека газети «День». Їх можна буде придбати протягом усіх днів роботи Фотовиставки. Також усі охочі зможуть оформити передплату на видання за редакційною ціною.

Нагадаємо адресу художньо-виставкового центру «АртДонбас»: вул. Челюскінців, 189-К. Вхід вільний. Виставка триватиме з 5 до 25 березня, так само як і голосування за найкращі, на думку глядачів, фото.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, «День», Донецьк
Газета: 
Рубрика: