Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

ЯКIСТЬ ЖИТТЯ

17 лютого, 2007 - 00:00

У Харкові бути сучасному опіковому центру!

Саме так заявив днями директор міського Департаменту охорони здоров’я й соціальних питань Ігор Шурма. У сучасному, повністю оснащеному опіковому центрі місто має потребу вже давно, але до теперішнього часу цю проблему підняли лише після нещасного випадку з Настею Вівчар. Завдяки маленькій героїні, що винесла з пожежі молодшу сестричку, харківські лікарі отримали надію на одержання довгоочікуваних спеціальних ліжок фірми «Клінітрон», що полегшують муки потерпілих людей, і багато інших благ, серед яких головне — створення опікового центру. Кожний рік чиновники всіх рангів бадьоро обіцяють, що ось-ось і в Харкові потурбуються про людей, що обгоріли. Минуло два роки, а, як говориться, віз і нині там. Щоправда, за планом, на початку нового року треба знову пообіцяти. Так хочеться вірити... Тепер Ігор Шурма заявив, що харківський опіковий центр стане прикладом для всієї України і з’явиться він на базі Лікарні швидкої й невідкладної допомоги. Для його оснащення в міському бюджеті передбачено чотири мільйони гривень. Новий міський центр, швидше за все, займе третій і четвертий поверхи лікарні, де вже є опікове відділення, й буде приймати потерпілих зі всієї області. Шурма повідомив, що зустрічався з міністром Шуфричем, який пообіцяв, що якщо харьківчани підготують і обладнають посадочну смугу, то Міністерство надзвичайних ситуацій забезпечить опіковий центр вертольотом для екстрених випадків, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Пріоритет — незахищені громадяни

Підтримка інвалідів та інших соціально вразливих верств населення — один із основних пріоритетів роботи Міністерства праці та соціальної політики на 2007 рік, заявив голова цього відомства Михайло Папієв. Йдеться про працевлаштування інвалідів, подолання бідності серед працюючих шляхом підвищення їм заробітної плати, а також підтримку пенсіонерів та ветеранів. Зокрема, до 9 травня міністерство планує підвищити разову грошову допомогу інвалідам війни. Вона становитиме 450 гривень для інвалідів I групи, 400 гривень для II групи і 360 гривень для III групи. «Пріоритетними завданнями Мінпраці на поточний рік є також наближення державних соціальних гарантій до прожиткового мінімуму, реформування та удосконалення системи оплати праці, запровадження трьохрівневої системи пенсійного страхування», — наголосив міністр. Для більшої ефективності, кожна державна програма міністерства проходить через комісію Експертної Ради за участі незалежних експертів та громадських діячів. Її керівник, правозахисник Семен Глузман вважає, що така співпраця громадськості з міністерством дає можливість впливати на реформування соціальної сфери. Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: