Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Захід занепокоєний проблемою СНIДУ в Україні

20 березня, 2001 - 00:00

Учора в Києві відбулася презентація діяльності в Україні Міжнародної медичної організації «Лікарі без кордонів» (MSF). Представництва цієї організації працюють у дев’ятнадцяти країнах світу. В усіх регіонах «Лікарі без кордонів» надають медичну і гуманітарну допомогу жертвам стихійного лиха, воєн та інших важких руйнувань. В Україні ця організація розпочинає кампанію в засобах масової інформації «Ви повинні знати про ВІЛ та про СНІД більше».

Поширення епідемії ВІЛ/СНІДу , що починалася з поодиноких випадків, останнім часом набула широких масштабів. Якщо 1987 року булo зареєстрованo всього лише 81 випадок ВІЛ-інфікування, то на даний момент, згідно з оцінками експертів Об’єднаної програми ООН з проблем ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), кількість офіційно зареєстрованих ВIЛ- iнфiкованих в Україні становить 36600 чоловік, а деякі фахівці вважають, що загальна кількість їх досягає 250 тисяч, що є найвищим показником серед країн колишнього Cоюзу. Дослідження показали, що найбільш ураженими є південні регіони України, а також Дніпропетровська й Донецька області. Подібна ситуація призвела до того, що уряд України поставив проблему епідемії ВІЛ/СНІДу y ранг пріоритетних на державному рівні.

Міжнародна медична організація «Лікарі без кордонів» планує створити чотири регіональнi інформаційнi центри. Їх діяльність буде пов’язана з поширенням публікацій і матеріалів про сам вірус. Дослідження, проведені організацією, свідчать про те, що в Україні спостерігається недостатня пoінформованість населення щодо природи вірусу та його поширення, і це є причиною страху та негативного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Яскравим підтвердженням цьому є те, що iз 1200 опитаних 67% бояться ВІЛ-інфікованих, а 52% намагаються уникати будь-яких контактів з ними.

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments