Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Законодавчий компрес для хворої України

13 січня, 2004 - 00:00

На цьому тижні Верховна Рада України семимильними кроками зібралася скоротити відстань, що відділяє її від старенької Європи. Чергова сесія ПАРЄ, на якій розглядатимуться повноваження української делегації, почнеться наступного понеділка. Депутати мають намір розглянути законопроект про судоустрій, а також проекти постанови про основи держполітики в галузі прав людини й про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов, якщо в них буде час.

На думку Бориса Олійника, глави парламентської делегації нашої країни в ПАРЄ, прийняття двох з чотирьох законопроектів, винесених на поточний робочий тиждень ВР, могло б зафіксувати істотний прогрес у виконанні Україною своїх зобов'язань. Він нагадав, що парламент вже ратифікував 17 iз 25 документів РЄ. У черговий раз Б.Олійник вказав на «певні складності» в ратифікації, скажімо, Європейської хартії регіональних мов і мов нацменшостей, до якої в політичних сил парламенту неоднозначне ставлення.

Одна з найбільш істотних претензій РЄ — неприйняття Україною закону про партії. Але серед партійців-депутатів існує думка, що з прийняттям закону їх перереєстрація збігатиметься з президентською кампанією. А в законі, як це сталося із законом про профспілки, знайдеться можливість виключити деякі партії з виборчого процесу. На думку Б.Олійника, надання такому закону чинностi стане можливим лише після 1 січня 2000 року.

З початком сесії почнеться й розгляд Конституційним судом «справи страти», тобто конституційності виняткової міри покарання. «Чи не найскладніше питання», за твердженням Бориса Олійника, може й не дістати юридичного підтвердження — скасування страти де-юре або за допомогою КСУ, або ратифікації Протоколу №6. Однак, на думку деяких юристів, проти цього виступить не лише громадська думка, але й Основний Закон, що вказує на те, що ніхто не може бути позбавлений життя «незаконно», тобто наявність такої міри в Кримінальному кодексі цілком виправдана.

Газета: 
Рубрика: