У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Журналісти Криму вимагають від влади Росії покарати винних у смерті Анастасії Бабурової

27 січня, 2009 - 00:00

Учора Севастополь попрощався з журналісткою Анастасією Бабуровою, яка співробітничала з одним із найпрогресивніших видань Росії. Вдень Анастасію відспівували у Володимирському соборі, усипальниці адміралів Чорноморського флоту, і поховали на центральному кладовищі міста на 5-му кілометрі Балаклавського шосе. Своє співчуття батькам у зв’язку із загибеллю молодої журналістки висловив Президент України Віктор Ющенко. «Виконуючи свій професійний обов’язок, вона стала невинною жертвою зухвалих злочинців, які повинні бути встановлені і понести найсуворіше покарання», — зазначається в телеграмі. Це фактично єдина реакція офіційного Києва на трагічну загибель Анастасії. Проте вона важлива. Жахливо, що досі й в Росії на офіційному рівні не помітили подвійне вбивство в центрі Москви.

Анастасія дуже любила Севастополь. Вона виросла в цьому місті в сім’ї професора Севастопольського національного технічного університету. Там же працює викладачем і її мама. Анастасія з відзнакою закінчила 3-ю севастопольську школу і вступила в МДІМВ, але пристрасть до журналістики перемогла. Вона перевелася на факультет журналістки до Московського університету, який успішно закінчила і почала співробітничати з московськими виданнями, що відповідали її світогляду, передусім, з «Новой газетой», що відзначається вільним висловленням поглядів.

Вочевидь, Анастасія загинула під час виконання своїх професійних обов’язків. Вона була поруч з адвокатом Станіславом Маркеловим, який боровся за право людини на вільне життя і покарання винних у порушенні цього права. Напередодні вона брала в нього інтерв’ю. Цей матеріал став останнім для молодої журналістки.

— Ця смерть для Росії зовсім не випадкова, — зауважила в розмові з «Днем» голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова. — На жаль, за всіма попередніми фактами політичних вбивств громадськість Росії так і не дізналася прізвищ замовників, і це непокоїть журналістську громадськість світу. Висловлюючи співчуття рідним та близьким Анастасії, ми звертаємося до правової системи Росії з вимогою знайти й покарати винних у цій смерті. Хоча, як видно, справа тут зовсім не в правовій, а в політичній системі цієї країни...

Голову громадського комітету з моніторингу свободи преси в Криму Володимира Притулу «День» розшукав у Севастополі під час похорону Анастасії Бабурової.

— Ця смерть у Росії здається закономірною, — зазначив він. — Події у всіх сферах суспільного життя цієї країни стають усе закритішими для преси. В Росії за минулі роки загинули десятки журналістів. Досі не встановлена істина і за найгучнішим із них — вбивства Ганни Політковської та й інших журналістів. І це викликає закономірний протест наших колег. Ми звертаємося до органів влади Росії з проханням знайти і покарати винних у цьому злочині: як виконавців, так і замовників. Загибель журналістів, яка стала нині звичайним явищем для цієї країни з глибокими, але загнаними на задвірки суспільного життя демократичними традиціями, повинна бути засуджена й усунена. Замах на життя журналістів, на свободу слова повинні розцінюватися як надзвичайні явища, недопустимі для країни, що претендує на роль однієї з провідних країн світу.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Севастополь
Газета: 
Рубрика: