Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Журналісти Криму вимагають від влади Росії покарати винних у смерті Анастасії Бабурової

27 січня, 2009 - 00:00

Учора Севастополь попрощався з журналісткою Анастасією Бабуровою, яка співробітничала з одним із найпрогресивніших видань Росії. Вдень Анастасію відспівували у Володимирському соборі, усипальниці адміралів Чорноморського флоту, і поховали на центральному кладовищі міста на 5-му кілометрі Балаклавського шосе. Своє співчуття батькам у зв’язку із загибеллю молодої журналістки висловив Президент України Віктор Ющенко. «Виконуючи свій професійний обов’язок, вона стала невинною жертвою зухвалих злочинців, які повинні бути встановлені і понести найсуворіше покарання», — зазначається в телеграмі. Це фактично єдина реакція офіційного Києва на трагічну загибель Анастасії. Проте вона важлива. Жахливо, що досі й в Росії на офіційному рівні не помітили подвійне вбивство в центрі Москви.

Анастасія дуже любила Севастополь. Вона виросла в цьому місті в сім’ї професора Севастопольського національного технічного університету. Там же працює викладачем і її мама. Анастасія з відзнакою закінчила 3-ю севастопольську школу і вступила в МДІМВ, але пристрасть до журналістики перемогла. Вона перевелася на факультет журналістки до Московського університету, який успішно закінчила і почала співробітничати з московськими виданнями, що відповідали її світогляду, передусім, з «Новой газетой», що відзначається вільним висловленням поглядів.

Вочевидь, Анастасія загинула під час виконання своїх професійних обов’язків. Вона була поруч з адвокатом Станіславом Маркеловим, який боровся за право людини на вільне життя і покарання винних у порушенні цього права. Напередодні вона брала в нього інтерв’ю. Цей матеріал став останнім для молодої журналістки.

— Ця смерть для Росії зовсім не випадкова, — зауважила в розмові з «Днем» голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова. — На жаль, за всіма попередніми фактами політичних вбивств громадськість Росії так і не дізналася прізвищ замовників, і це непокоїть журналістську громадськість світу. Висловлюючи співчуття рідним та близьким Анастасії, ми звертаємося до правової системи Росії з вимогою знайти й покарати винних у цій смерті. Хоча, як видно, справа тут зовсім не в правовій, а в політичній системі цієї країни...

Голову громадського комітету з моніторингу свободи преси в Криму Володимира Притулу «День» розшукав у Севастополі під час похорону Анастасії Бабурової.

— Ця смерть у Росії здається закономірною, — зазначив він. — Події у всіх сферах суспільного життя цієї країни стають усе закритішими для преси. В Росії за минулі роки загинули десятки журналістів. Досі не встановлена істина і за найгучнішим із них — вбивства Ганни Політковської та й інших журналістів. І це викликає закономірний протест наших колег. Ми звертаємося до органів влади Росії з проханням знайти і покарати винних у цьому злочині: як виконавців, так і замовників. Загибель журналістів, яка стала нині звичайним явищем для цієї країни з глибокими, але загнаними на задвірки суспільного життя демократичними традиціями, повинна бути засуджена й усунена. Замах на життя журналістів, на свободу слова повинні розцінюватися як надзвичайні явища, недопустимі для країни, що претендує на роль однієї з провідних країн світу.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Севастополь
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ