Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

«Війну на Донбасі Україна має виграти»

Посол Марі ЙОВАНОВИЧ закликала українську владу продовжувати реформи, щоб бути сильним партнером США
20 липня, 2017 - 19:15

До зустрічі з послом США Марі Йованович літньошколярі газети «День» підійшли з усією відповідальністю, адже можливість зустрітись віч-на-віч із послом найважливішого партнера України на Заході випадає не часто. Зустріч пройшла у дуже теплій атмосфері, незважаючи на велику кількість питань, в тому числі гострих. На питання про важливість розслідування резонансних справ посол заявила: «Вбивства і замахи мають бути розслідувані.

У кожній країні є справи, які захоплюють уяву. Ми не маємо права забувати про справи Шеремета або Гонгадзе. Треба продовжувати ставити питання, підвищувати обізнаність, писати про це статті».

Студенти порушили низку важливих і актуальних тем, зокрема про неефективність Мінських домовленостей, і коли варто очікувати на реальне вирішення конфлікту на Донбасі. Пані Йованович зацитувала Держсекретаря Рекса Тіллерсона, який сказав: «США зацікавлені у скорішому вирішенні конфлікту на Донбасі». І вона додала, що покладається на досвід новопризначенного спецпредставника з питань України, посла Курта Уолкера.

На питання стосовно надання Україні ПДЧ посол США сказала: «У НАТО дуже міцні відносини з Україною. Я думаю, що візит Генсека НАТО Єнса Столтенберга зі своєю командою був величезною можливістю для країн-членів НАТО більше дізнатися про ситуацію в Україні й обговорити всі питання».

Серед інших питань, які цікавили студентів ЛШЖ-2017: енергетична безпека та співробітництво, запровадження нового пакета санкцій проти Росії, американські інвестиції, зустріч Трампа з Путіним. Повне інтерв’ю читайте в наступних номерах газети «День».

«ПАНІ ПОСОЛ ПРОДЕМОНСТРУВАЛА ВЕЛИКЕ ЗАЦІКАВЛЕННЯ ДО УКРАЇНИ»

Марія НИТКА, Львівський національний університет ім.ІI.Франка:

— Посол Марі Йованович продемонструвала велике зацікавлення до України. Йшла мова про вступ до НАТО, війну на сході та становище України на міжнародній арені. Пані Йованович зазначила, що робота журналістів полягає в тому, щоб порушувати важливі суспільні питання, особливо питання історичної пам’яті. Посол окреслила важливість перемоги України на сході, і для нас було дуже важливо почути її думку. Розмова для мене в якійсь мірі розставила крапки над «і». Дуже приємно, що людина такого рівня знайшла час для розмови з літньошколярами.     

«ВІДПОВІДІ БУЛИ ДУЖЕ ОПОСЕРЕДКОВАНИМИ І ТАКТОВНИМИ»

Олександр САВЧЕНКО, Старший Лейтенант Збройних Сил України:

- Під час зустрічі з послом США Марі Йованович було обговорено багато важливих питань починаючи з відновлення територіальної цілісності і закінчуючи перспективою співпраці США і України в сфері енергетики. Важливо розуміти, що посол – це не месія, який може викласти детальний план по вирішенню будь-якої проблеми, тому відповіді були дуже опосередкованими, а тому не дали прямі відповіді на більшість «болючих» для українців запитань.

Літня школа журналістики-2017 відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Антон СЕСТРІЦИН, Університет Карлтон (Оттава). Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments