У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

«У Дніпрі люди не лише мають мрію, а й здатні її захистити»

28 грудня, 2020 - 20:03

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

2. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

3. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

4. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

5. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років.

6. Чим він за цей час став для вас та України?


«У Дніпрі люди не лише мають мрію, а й здатні її захистити»

Борис ФIЛАТОВ, міський голова Дніпра:

1. 2020-й — рік, що змінив наше звичне життя. Але й показав, що щастя насправді може бути у простих речах.

2. Безумовно, головними героями стали наші медики. Ті, хто першими вийшли на передову боротьби з пандемією, і донині ризикують власним здоров’ям заради порятунку життя інших. Наші медичні добровольці, які у складний час погодилися поїхати до іншого міста, щоб допомагати колегам там. Волонтери, небайдужі люди, соціально відповідальний бізнес — усі ті, хто згуртовує зусилля у боротьбі зі спільною бідою та допомагає найвразливішим у час епідемії.

3. Найбільше вражень завжди залишають фотовиставки газети «День». Уже не один рік ми надзвичайно тішимося тим, що їхній тур країною починається саме з Дніпра. Для мене особисто це має неабияке значення. І так само — чимала увага видання до пошуків місця поховання почесного громадянина Дніпра Олександра Поля. Надзвичайно важливо, щоб такі теми знаходили місце у порядку денному топових українських видань. Адже йдеться про принципово важливе відновлення історичного контексту Дніпра і знань про його знакових особистостей.

4. Як, напевно, і для більшості людей в усьому світі — це підтримка рідних. А ще — довіра земляків і спільна віра у краще. У Дніпрі люди не лише мають мрію, а й здатні її захистити.

5. Він вкотре підтвердив, що треба наполегливо працювати — як би складно не було, які б не траплялися перешкоди. Потрібно робити своє, і робити це правильно. Тоді всі побачать істину. Адже навіть після найтемнішої ночі завжди сходить сонце.

6. Видання, що об’єктивно розповідає історію сьогодення. «День» повинен і надалі розвивати свої проєкти, що змінюють наше суспільство на краще.

Газета: