Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

«Скарби Олександра Поля» тепер можна почути

У Дніпрі представили аудіокнигу, присвячену видатному громадському діячеві та почесному громадянину Катеринослава
1 червня, 2021 - 12:58

Символічно, що захід проходив у Музеї історії Дніпра, у залі, яка і присвячена видатному громадському діячеві та почесному громадянину Катеринослава.  Створення аудіокниги є продовженням програми, яку ініціював очільник міста Борис Філатов, «Рік Олександра Поля у Дніпрі». «Чому аудіокнига? Бо це ще одна точка дотику до людей. На жаль, не усі можуть прочитати цю книгу, зокрема й через вади зору, тож виникла ідея зробити саме аудіоформат. Це соціальний проєкт», – зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’я БІЛА. Унікальність проєкту полягає ще й у тому, що він некомерційний: усі учасники працювали безоплатно. До розробки аудіокниги долучились професіонали: авторка книги Наталія Дев’ятко, начитували текст Ахтем Сеітаблаєв – український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно; Сашко Лірник – відомий український казкар-лірник, актор, телеведучий, автор телепрограм, сценарист; а також журналісти та власкори місцевих та центральних телеканалів.

«Я погодився одразу, бо це дуже цікавий досвід. З Дніпром мене багато чого пов’язує. Але раніше я не знав, хто такий Поль, чув лише, що є така вулиця. Думав, там поле є якесь. А коли дізнався про нього, мене вразив масштаб особистості: одна людина, яка може весь світ перевернути. Нашу історію потрібно зберігати», – сказав під час презентації Сашко Лірник.

У Дніпрі книгу записували на базі студії комунального позашкільного навчального закладу «Палац творчості дітей та юнацтва» Дніпровської міської ради.  «Ми зазвичай працюємо у новинах і опікуємося сьогоденням, швидкими моментами, а тут була можливість зазирнути в історію та залишити свій слід для нащадків. Це був цікавий досвід», – розповіла тележурналіст Олена Городецька. «Свою роботу оцінюю більш ніж скромно, адже це не професійна акторська робота, хоча довелося докласти неабияких зусиль. Я сам з Кривого Рогу і, наскільки знаю, наш герой чимало зробив для цього міста. Дуже цікаво було почитати книгу, а ще цікавіше буде послухати результат нашої роботи», – розповідає телеведучий Євген Коптєв.

Прослухати аудіокнигу можна на сторінці Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна на Youtube https://www.youtube.com/watch?v=iY3CY4-0evg.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро