Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

129 160 громадян

скористалися протягом минулого року послугами адвокатів системи безоплатної правової допомоги
30 січня, 2019 - 11:53
ФОТО BASTION.TV

Протягом минулого року адвокати системи безоплатної правової допомоги забезпечили захист 129 160 громадян у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. Інтереси ще майже 35 тисяч українців у суді захистили працівники центрів БПД. Ще понад 550 тисяч українців отримали консультації та роз’яснення від співробітників БПД. Про це повідомив міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО, передає www.kmu.gov.ua.

«Лише протягом минулого року нашим захисникам вдалося домогтися виправдувальних вироків у 280 кримінальних провадженнях. Це значить, що ще 280 невинуватих українців було врятовано від тюрми. Якби не було наших адвокатів, всі ці люди, за часто сфабрикованими для забезпечення гарної статистики справами, потрапили б за ґрати, а їхнє життя назавжди було б зіпсоване тавром злочинця», — зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, статистика свідчить, що за захистом своїх прав у суді до центрів та бюро безоплатної правової допомоги, яких нині діє 552 по всій країні, найчастіше звертаються саме незахищені категорії населення, на які й було розраховано створення системи БПД. Так, 64,9% від усіх, хто звернувся по допомогу, становили малозабезпечені особи, 13,6% — особи з інвалідністю, 9,3% — внутрішньо переміщені особи, 8,9% — учасники бойових дій, 1,5% — діти.

«Та найголовніше — ми продовжуємо розширювати коло осіб, які мають право на гарантовану державою правову допомогу. Минулого року до цього переліку було додано тимчасово переміщених осіб, а також розширено коло питань, з яких правова допомога надається учасникам АТО. Цьогоріч таке право отримали постраждалі від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі й усі без винятку діти», — зазначив міністр юстиції.

Він зауважив, що з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги розвивається мережа дистанційних пунктів доступу до БПД і проводяться виїзди мобільних консультаційних пунктів для прийомів громадян. Минулого року утворено і забезпечено роботу нових 992 дистанційних пунктів доступу. Завдяки цьому їхня загальна кількість перевищила 3000.

Разом з тим, додав очільник Мін’юсту, важливим інструментом роботи з громадянами є гаряча лінія контакт-центру системи БПД, яка діє за номером: 0 800 213 103. За минулий рік було прийнято понад 360 тисяч дзвінків, з яких 35% (понад 80,3 тис.) стосувалися питань отримання правових консультацій.

Газета: 
Рубрика: