Врятуймо мову — мова врятує нас!
Юрій Іллєнко, кінорежисер, сценарист, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 року

20 проти одного

«Важливо, щоб Україна ввела санкції щодо людей, причетних до переслідувань Володимира Балуха», — правозахисниця
10 серпня, 2017 - 11:40

Минулого тижня фермер із кримського села Серебрянка — Володимир Балух — отримав три роки і сім місяців у колонії-поселенні від суддів на анексованому півострові. Чоловіка звинуватили в зберіганні зброї та вибухівки на горищі, але ці закиди він заперечує. Правозахисники наголошують — причина тривалих переслідувань Балуха у тому, що з 2014 року, одразу після анексії півострова, він вивішував на даху свого будинку прапор України, а згодом прикріпив на стіну табличку «Вулиця героїв Небесної Сотні». Зараз українець перебуває у СІЗО Сімферополя, яке «славиться» жахливими умовами утримання, і чекає на оскарження незаконного вироку.

«Ця справа для нас є принциповою. І один із засобів захисту — встановлення осіб, причетних до переслідування Володимира Балуха, — акцентувала Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, під час прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі. — Справа Володимира Балуха є сфабрикованою. Про докази цих фальсифікацій неодноразово говорили в суді захисники Володимира, але суд їх проігнорував. Ідеться про одну людину, але щоб засадити її за ґрати, знадобились зусилля щонайменше 20 осіб». Серед цих людей — керівництво ФСБ на території окупованого Криму, співробітники місцевої прокуратури і поліції. Деякі з них — громадяни Росії, дехто є громадянами України.

«Важливо, щоб Україна включила у власні санкційні списки людей, причетних до переслідувань Балуха, і підтримувала родини його та інших «в’язнів Кремля», — переконана Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини. — Про ці випадки має знати світ. Цього тижня ми розішлемо відкриті звернення до посольств США, Канади, країн ЄС, Японії, Австралії тощо — будемо просити введення додаткових персональних санкцій проти причетних до політично вмотивованих переслідувань».

Водночас прокуратура Автономної Республіки Крим, яка нині працює в Києві, почала розслідування щодо незаконного притягнення до кримінальної відповідальності Володимира Балуха. Про це журналістам повідомив начальник Управління нагляду в кримінальному провадженні прокуратури АРК Олександр Даракчі. «Основна мета при розслідуванні вказаного провадження — збір доказів фальсифікацій і належна правова оцінка дій так званих правоохоронців і суддів, які ухвалили таке рішення, — додав він. — Нам відомі всі анкетні дані та посади цих осіб, і найближчим часом їхнім діям нададуть правову оцінку».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments