Кожен повинен виконувати свою роботу, бути чутливим до великих подій, відчувати велич і небезпеку моменту. Як за маленькими вчинками волонтерів стоїть гуманізм, так і за нашими справами ховається щось велике.
Мирослав Попович, український філософ

200 прибраних локацій

Екологічна активність українців у цьому році зросла втричі
2 грудня, 2020 - 10:08
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У 2020 році українці в три рази більше відзначали засмічені ділянки та в п’ять разів активніше їх прибирали, ніж у 2019. З початку року активісти створили понад 200 міток забруднених місць і зібрали понад п’ять тон сміття, в тому числі у Карпатах. Про це йдеться в офіційній статистиці застосунку від львівської команди GlobalLogic EcoHike, яке допомагає зробити Україну чистішою.

Найбільш активними були користувачі у Києві й області та на заході країни. Разом вони відмітили 95% усіх забруднених ділянок у застосунку. При цьому близько 40% міток створено у Києві та 28% — у Львові. Кількість активістів за рік зросла у 2,5 рази. Зараз їх у застосунку вже понад 6000 — близько 60% користуються EcoHike на Android та 40% — на iOS.

«Щоб Україна ставала чистішою, ми розвиваємо співпрацю з організаціями та містами — у 2020-му партнерів додатку стало на п’ять більше, серед них Львівська міська рада та ГО «Пласт». Оновлення застосунку дозволяє залучати більше екосвідомих українців до вирішення проблеми засмічення країни протягом усього року. Адже екоактивності  важливі у всі сезони, оскільки, на жаль, сміття не розтане, як сніг навесні»,  — коментує Юрій ГОЛОВАНОВ, консультант GlobalLogic, лідер проєкту EcoHike.

Цього року у EcoHike з’явились нові функції — організація спільних заходів та інтеграція з соціальними мережами. Так, лише влітку активісти провели 22 заходи, під час яких прибрали 24 засмічені ділянки. А у вересні під час Всесвітнього дня чистоти (World Clean Up Day), який щороку організовує ініціатива Let’s Do It, Ukraine, з допомогою мобільного застосунку EcoHike прибрали 1200 локацій у 24 областях.

Газета: 
Рубрика: