Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

2018-го – лише 85 гектарів

На Вінниччині в рази знизилися темпи створення нових лісів
30 жовтня, 2018 - 11:08
ФОТО UA.IGOTOWORLD.COM

На початку 1970-х років на території області щороку створювали до двох із половиною тисяч гектарів нових лісів. 2018 року цей показник становив лише 85 гектарів. Фактично за останніх 40 років темпи створення нових лісів на Вінниччині знизилися в 25 разів. Такими темпами для виходу на оптимальний показник лісистості області потрібно щонайменше 10 років. Прес-секретар Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк каже, що найбільшою проблемою при створенні нових лісів є виділення територіальними громадами земельних ділянок та надзвичайно тривала і вартісна процедура виготовлення правовстановлюючих документів.

«Лісівники області мають людські, технічні, матеріальні ресурси для якнайшвидшого та якісного заліснення Вінниччини до 15%. Це мінімально оптимальна наукова норма. Нині на Вінниччині заліснено лише 13,8% від загальної території, а має бути 15%, а то й 20%. Для досягнення оптимального рівня в області потрібно засадити лісом щонайменше 30 тисяч гектарів, — коментує Станіслав Вовк. — У 2006—2018 роках держпідприємства лісового господарства області прийняли під заліснення лише 6698 га земель, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. За цей період захисні насадження створено на площі 6483 га. Щоб розв’язати ситуацію, необхідні принципова державна позиція та підтримка на місцях».

Він додає, що навіть у повоєнний період, незважаючи на вкрай важке становище в державі, виділялися кошти, землі, матеріальні ресурси для масового створення нових лісів. За роки незалежності України на Вінниччині було створено лише 34 тисячі га лісів: відтворено 24 га, а створено нових лісів 10 га.

 

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина
Газета: 
Рубрика: