Врятуймо мову — мова врятує нас!
Юрій Іллєнко, кінорежисер, сценарист, актор, оператор, продюсер, Народний артист України 1987 року

«303 спартанці» з 200 балами

Міністерство освіти і науки підбило підсумки вступної кампанії-2017
10 серпня, 2017 - 17:51
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Цьогорічна вступна кампанія відбулася успішно та організовано, вважають в Українському центрі оцінювання якості освіти. За словами заступника директора УЦОЯО Володимира БОЙКА, тести, запропоновані випускникам, мали оптимальний рівень складності. Найкращі результати — з української мови, яка для всіх охочих вступити до вишів, була обов’язковою. Загальний рівень знань із цього предмета — достатній. Проявилася тенденція минулих років з невтішними показниками знань із природничо-математичних предметів. Втім, це не стосується випускників профільних закладів — там рівень знань кращий, як і в попередні роки.

«Цього року ми маємо 303 результати з 200 балами з усіх предметів, за винятком іспанської мови. Якщо брати по особах, то 285 випускників отримали 200 балів з одного предмета, із двох — дев'ять осіб. Регіонами-чемпіонами є Київ, у якому 82 200-бальників, Львівська область — 49, Запорізька і Харківська — по 18, Закарпатська — 14, — зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим КАРАНДІЙ. — Зросла кількість випускників, які підтвердили високий рівень навчальних досягнень. Це ми пов’язуємо з політикою збільшення профільного навчання. Регіональні освітні системи не є однаковими, вони дають різні показники. З української мови відсоток випускників із високим і достатнім рівнем знань — 76% — показав Київ. За столицею йдуть Львів, Суми, Тернопіль та Київська область. Ці регіони традиційно є лідерами з української мови, історії та математики. Також жителі міст мають значні переваги за рівнем навчальних досягнень порівняно з випускниками сільських навчальних закладів. Так, майже 30% випускників міських шкіл підтверджують високий рівень навчальних досягнень. Водночас такий рівень підтверджують 8% випускників сільських шкіл».

Раніше з’являлась інформація, що частина випускників з високими балами цього року не змогли вступити на бюджет. Вадим Карандій коментує ситуацію: «Це — проблема вишів, у яких доволі висока планка самооцінки, але, на жаль, погана орієнтація в зовнішньому кон’юнктурному просторі. Всі поставили високі вимоги, що набирають бюджетну групу за наявності не менше ніж 20 осіб, а насправді до них вступає не більше ніж 10 осіб з високими результатами. Відповідно, система, яка працює автоматично і враховує побажання вишу, таку групу не утворює, а розподіляє місця між іншими навчальними закладами. Думаю, наступного року виші це врахують».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments