Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, найбільше відомий як прем'єр-міністр цієї країни у роки Другої світової війни, лауреат Нобелівської премії з літератури 1953

48% українців проти комуністичної ідеології

Соціологічне опитування показало: за два останні роки ця тенденція не змінилась
18 листопада, 2016 - 11:48
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у листопаді 2016 року, майже половина опитаних (48%) підтримують ідею заборони комуністичної ідеології в Україні, проти — 36%, не визначились — 16%. За два останніх роки кількість прихильників заборони не змінилась, повідомляється на сайті групи ratinggroup.ua.

Більшість мешканців Заходу (78%), половина жителів Центру, третина мешканців Півдня підтримують заборону комуністичної ідеології, тоді як на Сході таких — 18%. Що молодші респонденти та що вищий рівень їхньої освіти, то більше вони підтримують ідею заборони комуністичної ідеології. Чоловіки виступають за її заборону відносно більше, ніж жінки. Серед тих, хто живе в селі, більше підтримують ідею заборони, ніж серед містян.

41% опитаних підтримує ініціативу демонтажу всіх пам’ятників Леніну в Україні, разом з тим майже половина респондентів (48%) — проти цієї ініціативи, 11% — не визначились.

Водночас третина опитаних підтримують заборону в Україні націоналістичної ідеології (40% — проти і чверть — не визначилися з цього приводу). За два останні роки кількість прихильників заборони націоналістичної ідеології зменшилась з 40% до 35%. Майже половина жителів Півдня, 40% мешканців Сходу, третина жителів Центру підтримують заборону націоналістичної ідеології, на Заході таких тільки 20%. Що старші респонденти та що нижчий рівень їх доходів, то більше вони підтримують ідею заборони націоналістичної ідеології. Жінки виступають за заборону відносно більше за чоловіків.

До опитування було залучено 2000 українців віком від 18 років, вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%, зазначають на сайті ratinggroup.ua.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments