Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

7 млн євро

Українські науковці отримали ще один канал фінансування їхніх проектів
20 листопада, 2019 - 18:51

Тепер вони зможуть одержати кошти на дослідження та інфраструктуру в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт-2020». Порядок відповідного конкурсу був затверджений урядом 20 листопада 2019 року, повідомляє mon.gov.ua.

Старт першого конкурсу МОН планує на початок 2020-го. «Коли Україна стала асоційованим членом «Горизонту-2020», це не тільки дало нам можливість глибше інтегруватися у європейський науковий простір, а й дало змогу Україні отримати від ЄС фінансову підтримку на розвиток науки. Наразі це 7 млн євро. Невелика частина йде на участь наших представників та експертів у комітетах «Горизонту» і популяризацію програми. Але абсолютна більшість цих коштів піде на наукові проекти українських вчених і закупівлю обладнання. Зараз ми затвердили порядок конкурсу для таких проектів», — пояснила міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.

У конкурсі зможуть брати участь підприємства, установи та організації незалежно від форм власності. Термін виконання — до двох років.

Серед критеріїв, за якими відбиратимуть роботи, — наукова новизна, практична корисність і значення результату, спроможність авторського колективу до виконання наукової роботи, наявність матеріально-технічної бази з урахуванням обладнання, яке планується придбати, тощо.

Конкурс оголошуватиме МОН. Повідомлення про нього буде розміщено на сайті Міністерства. Наразі для запуску конкурсу потрібно затвердити склад Спеціалізованої науково-технічної ради й підготувати оголошення. В ньому будуть визначені конкретні терміни та пріоритети конкурсу, обсяг фінансування та інші аспекти.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ