Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Аеромедична евакуація у капсулі

На Вінниччині військові медики отримали бокс-ізолятори для транспортування хворих на COVID-19
22 червня, 2020 - 20:19
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ КОМАНДУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗСУ

Відділенню аеромедичної евакуації Військово-медичного центру Центрального регіону передали три герметичних бокс-ізолятори. Вони призначені для транспортування «ковідних» хворих і використовуватимуться екіпажем оперативно-реанімаційного літака Ан-26 «Vita» для транспортування інфікованих. Виготовили бокси-ізолятори інженери Кременчуцького підприємства «Креатив-Агромаш», яке займається монтажем сталевих силосів, резервуарів і елеваторного устаткування. Як повідомив начальник вище згаданого відділення військового шпиталю, підполковник медичної служби Павло ГОРЧУК, обладнання сертифіковане і наразі вкрай необхідне.

«Подібні бокси потрібні для транспортування не лише інфікованих на COVID-19, але і хворих з іншими ступенями тяжкості, — уточнює військовий лікар. — Капсули дають можливість повністю ізолювати хворого з небезпечними інфекційними хворобами — коронавірус, гепатит, туберкульоз, холера — від навколишнього середовища, що убезпечує медиків під час транспортування такого хворого. Крім того, вони призначені для безпечного транспортування хворих з опіками різного ступеню важкості».

Бокс-ізолятор важить приблизно 17 кг. Він герметичний і обладнаний усіма необхідними приладами для догляду за хворим під час транспортування. З обох боків капсули є рукавиці, які дозволяють лікарям проводити маніпуляції. Є доступи-порти для підведення інфузійних систем, отвір для під’єднання монітора, проведення ЕКГ, пульсоксиметрії, датчиків вимірювання артеріального тиску тощо. Тобто капсула має все необхідне обладнання, щоб слідкувати за показниками стану пацієнта. Не менш важливо, що бокс багаторазовий і добре дезінфікується.

Одразу після передачі боксів з екіпажем було проведене інструкторське методичне заняття щодо експлуатації нового медичного обладнання. Як повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил ЗСУ, у процесі роботи були обговорені питання щодо удосконалення боксів-ізоляторів для перевезення не лише на борту оперативно-реанімаційного літака Ан-26 «Vita», але і на будь-яких транспортних літаках відомства.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина
Газета: 
Рубрика: