Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Акцент — на доведеній ефективності

У липні набула чинності урядова постанова щодо оновлення Національного переліку лікарських засобів
20 липня, 2017 - 12:17

Про зміни, що готують до Нацпереліку, говорили ще наприкінці минулого року. У липні список затвердили у новій редакції. Як повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я, до оновленого переліку включили якісні та безпечні лікарські засоби з доведеною ефективністю, необхідні для забезпечення першочергових потреб медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я для лікування коштом державного та місцевих бюджетів.

Дія постанови стосується закладів та установ охорони здоров’я, Державної служби з надзвичайних ситуацій, інших центральних органів виконавчої влади, які закуповують ліки бюджетним коштом. Водночас постанова не поширюється на випадки, коли гроші з бюджету не витрачаються. Йдеться про сферу роздрібної реалізації ліків через аптеки, коли громадяни купують препарати власним коштом. Тож, наголошують у МОЗ, лікарі не обмежені Національним переліком при виписуванні рецептів пацієнтам. Виключення становить відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні, що здійснюється безоплатно та на пільгових умовах.

Крім цього, вимога про закупівлю ліків з Національного переліку не поширюється на централізовані закупівлі препаратів МОЗ, які здійснюються через спеціалізовані міжнародні організації. Також до 1 січня 2019 року дія наказу не розповсюджується на пілотний проект з реімбурсації препаратів інсуліну.

Після задоволення 100% потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку, замовники зможуть закупити препарати, не включені до нього. Але, як акцентують у міністерстві, перевагу варто надавати препаратам, включеним у галузеві стандарти у сфері охорони здоров’я.

Газета: 
Рубрика: