Якщо країна, обираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, вона одержує і війну і ганьбу.
Вінстон Черчилль, британський державний діяч

Алгоритм від МОЗ

Мешканці тимчасово окупованих територій України можуть отримати безкоштовні щеплення
28 серпня, 2019 - 09:53

МОЗ України запрошує мешканців тимчасово окупованих територій захистити себе і своїх дітей від 10 небезпечних хвороб — безоплатно отримати щеплення, гарантовані державою для кожного, на підконтрольних територіях, повідомляє www.kmu.gov.ua

Підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом і педіатром і отримувати повний перелік послуг первинної медичної допомоги безоплатно можуть: громадяни України; іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України; особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

«Не має значення, де ви прописані або постійно проживаєте, наголошують у МОЗі. — Ви можете обрати будь-який медичний заклад, розташований на підконтрольних територіях. Перелік усіх закладів можна переглянути на онлайн-мапі на сайті Національної служби здоров’я. Платити додатково не потрібно — ці послуги оплачує Національна служба здоров’я України.

Підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром зокрема дозволяє отримати щеплення за Календарем профілактичних щеплень, що захищають від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Безоплатно вакцинуватись чи надолужити пропущені щеплення можуть:

• усі діти до 18 років — від усіх хвороб за Календарем (вакцинуватись можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані);

• дорослі — від дифтерії та правця кожні 10 років, починаючи з 26 років;

• дорослі — проти кору, паротиту і краснухи, якщо вони належать до групи ризику (військові, учасники ООС, медики, освітяни, студенти) або контактували з хворими на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті. Також безоплатно вакцинуються дорослі, які не мають імунітету проти кору (за результатами аналізів на наявність антитіл IgG).

Щеплення вакцинами, що надають громадянам безоплатно, за державний кошт, проводять у закладах охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу. Це ті заклади, в яких працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі. Вакцинуватись можна у кабінетах щеплень у: дитячих і дорослих поліклініках (центрах первинної медико-санітарної допомоги); амбулаторіях; фельдшерсько-акушерських пунктах.

Зробити безоплатне щеплення можна як у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, так і в приватних клініках і лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ.

Якщо ви не отримали від свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра належної підтримки щодо вакцинації за Календарем щеплень або надолуження тих щеплень, які були з різних причин пропущені, ви може звернутись на гарячу лінію 1677 і повідомити про це Національну службу здоров’я України».

Газета: 
Рубрика: