Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Ази в повітрі й на землі»

На Київщині триває навчально-тренувальний збір із фахівцями пошуково-рятувальних і парашутно-десантних служб
15 травня, 2019 - 19:05
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ МІНОБОРОНИ УКРАЇНИ

У бригаді тактичної авіації повітряного командування «Центр», що на Київщині, проводиться навчально-тренувальний збір з фахівцями пошуково-рятувальних і парашутно-десантних служб та груп Збройних сил України, йдеться на сайті Міноборони. Військовослужбовці десантуються, як із гранично малих, так і великих висот, а також виконують стрибки з парашутними системами на граничну дальність.

За словами керівника збору майора Віталія Іваненка, військовослужбовці вкотре демонструють свою універсальність, професіоналізм та бойовий дух.

«Успішне виконання будь-якої пошуково-рятувальної чи спецоперації за допомогою повітряного десантування залежить від рівня професійної підготовки кожного з учасників, — зазначив Віталій Іваненко. — І багато в чому — від досвіду експлуатації парашута, як у повітрі, так і на землі».

Офіцер зауважив, що мета зборів — максимально якісно підготувати людей до виконань завдань на різних типах парашутів.

«У бойових умовах завдання можуть бути різними, тож вчимо стрибати із парашутом типу «крило». Перейти з круглого парашута на такий тип  складно. З «крилом» потрібно знати, як поводитись у вільному падінні. Тож вчимо правильно рухатися в повітряному потоці, керувати своїм тілом і навіть диханням. Лише освоївши ці ази та здійснивши певну кількість стрибків, військовослужбовець готовий до виконання складних завдань», — зауважив Віталій Іваненко.

Керівник збору додав, що в межах заходу рятувальники також виконують стрибки на понад граничну дальність. Під час них парашутисти використовують аеродинамічні властивості парашута-«крила» для перельоту на великі відстані від місця десантування. 

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: