Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Бакота на велосипеді

У Староушицькій ОТГ Кам’янець-Подільського району розробили цікавий веломаршрут для нового туристичного сезону
20 січня, 2020 - 19:10
ФОТО MANDRIVKA.COM.UA

Розвивати туризм і заробляти на ньому вирішили у Сташороушицькій громаді, яка об’єднує села на берегах Дністра, котрі славляться унікальними природними ландшафтами. Більше того, на території громади розташоване одне із природних чудес України — урочище Бакота і пам’ятка культурної спадщини — Бакотський скельний монастир. Програма зеленої мандрівки складається не лише із туристичних локацій, а й вказує на перевірені місця, де можна перекусити, заночувати, відвідати майстер-класи та екскурсії. Новий туристичний продукт, на думку голови ОТГ Анатолія ТИМЧУКА, орієнтований передусім на внутрішнього споживача, який досі не надто обізнаний з визначними місцями рідної країни.

«На жаль, внутрішній туризм, незважаючи на безліч культурних пам’яток та цікавих ландшафтів, дуже слабо розвинутий на Поділлі. Розробивши зелену мандрівку, ми сподіваємося це змінити і залучити туристів на відпочинок до нашої ОТГ, — висловлює надію Анатолій Тимчук. — Велосипедисти на два-три дні заїжджатимуть у громаду, подорожуючи від однієї до іншої зеленої садиби. З власниками, які будуть задіяні у проекті, ми вже домовилися. Вони не лише прийматимуть гостей, а й розважатимуть їх — проводитимуть цікаві майстер-класи, екскурсії, походи».

Кожен відвідувач, крім карти маршруту, зможе взяти участь у велоквесті. Його розробив відомий велотурист Сергій Толстіхін, який підкорив на велосипеді понад 20 європейських країн. Із травня 2020 року громада планує групові зелені мандрівки для колективів та організованих груп. Вони затримуватимуться в Бакоті на кілька днів, зазвичай це будуть вихідні. Під час мандрівки матимуть можливість помилуватися красою природи і величчю Дністра, смачно поїсти й відпочити, а в якості бонусу для них організовуватимуть зустрічі з цікавими людьми громади.

«Уже погодився приймати туристів Микола Прудивус. Він вирощує лікарські трави. У нього велике підприємство. З ним розробляємо концепцію гостини у «трав’ярні», — продовжує голова ОТГ. — Також наш край славиться винними традиціями, сирами, і ми плануємо, що турист зможе заїхати в кожну з цих локацій, продегустувати наші вироби, ну і, звісно, залишити гроші».

Загалом на Хмельниччині зараз розробляють чотири зелених маршрути. Крім мандрівки Староушицькою ОТГ, яка має назву «Легенди Пониззя», веломаршрут розробляють для Сатанівської ОТГ. Він називатиметься «Боброві витребеньки» й міститиме гастрономічну складову. Через Старокостянтинів, Антоніни і Самчики пролягатиме подорож «Чорний шлях», яким свого часу татари вели полонених українців до себе в рабство. Також на виході маршрут «Три фортеці». Усі мандрівки планують об’єднати на одному сайті, а згодом розробити до нього мобільний додаток.

Олеся ШУТКЕВИЧ, День
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ