Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Без паперу і «кнопкодавства»

У Вінницькій облраді депутати голосуватимуть за допомогою планшетів
14 грудня, 2018 - 11:51
ФОТО VLASNO.INFO

Щоб відмовитися від паперового варіанта документообігу і унеможливити «кнопкодавство», Вінницька облрада планує закупити планшети для кожного депутата. Їх використовуватимуть для внутрішнього обміну інформацією та голосування. Модернізація системи «Рада» коштуватиме обласному бюджету 2,3 млн гривень і розпочнеться вже в наступному році, повідомив голова Вінницької облради Анатолій Олійник.

«Ще під час запровадження карткової системи ми зверталися до відповідних спеціалістів, щоб перевірити й унеможливити її від зовнішнього втручання. Наша система голосування найнадійніша. Але якби депутати голосували натисканням кнопки двома пальцями, як у Київраді, то порушень було б менше. Тому систему треба модернізувати. Ми вже звернулися до розробників з проханням унеможливити «піаніно» на сесійних засіданнях. Зараз обговорюємо всі можливі варіанти, аби депутати облради працювали з документами тільки в електронному варіанті», — говорить Анатолій Олійник.

Кошти на модернізацію системи «Рада», підведення комунікацій та закупку планшетів у бюджеті на 2019 рік уже закладені. Депутати користуватимуться індивідуальними планшетами, які будуть синхронізовані з системою голосування. На них вони отримуватимуть всю інформацію — матеріали сесій, зміни, внесені на комісіях, та ті, що оголошуються безпосередньо від час сесії біля мікрофону. Також до електронного документообігу планують підключити всі 189 комунальних підприємств, установ та закладів області. Для цього, щоправда, необхідно внести зміни до низки регіональних програм та рішень, що потребує часу і згоди депутатів. А тому перехід на електронний документообіг може затягнутися на кілька місяців. Але, як каже голова Вінницької облради, точно не більше ніж на півроку.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: